Ekonomik Sanal Gerçeklik: Sony Project Morpheus

PlayStation 4 ile tam uyumlu olacak olan Sony'nin sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus'un diğer bir artısı ise; rakiplerine göre çok daha ekonomik olan fiyatı!
20 Eylül 2014 15:21
Ekonomik Sanal Gerçeklik: Sony Project Morpheus
Meşhur FPS oyunu Doom'un yaratıcısı John Carmack'ın uzun süre boyunca yönettiği bir proje ile hayat bulan Oculus Rift bildiğiniz gibi Facebook tarafından satın alınmıştı. Sanal gerçeklik gözlüğü olan cihaz özellikle de oyunlarda kişiyi oyunun içerisinde hissetmesini sağlayan güçlü bir teknoloji olarak tanımlanıyor. Oculust Rift'in hemen karşısına dikilen Samsung'un VR adlı cihazı ve pek tabii PlayStation serisinin geliştiricisi Sony'nin Project Morpheus'unu da unutmamak lazım.
 
Sony'nın tepesindeki isim Shuhei Yoshida, Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada sanal gerçeklik cihazlarının pazara çıktıklarında el yakacak fiyatlara sahip olacağını söylüyor. Facebook'un Oculus Rift'ini iğneleyen Yoshida, Project Morpheus'un yüzde 85'inin tamamlandığını müjdeliyor ve ekliyor: "Morpheus ve PlayStation 4 ile birlikte sanal gerçeklik konusunda bambaşka bir eğlence deneyimi sunacağız".
 
Oculus Rift'in pahalı bir fiyata satışa çıkacağını hatırlatan isim, Project Morpheus için çok daha uygun bir bedel talep edebileceklerini söylüyor. Oculus Rift'in pazara çıktığında 200 ile 400 dolar arasında bir fiyattan satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Dedikodular ürünün gelecek yaz mevsiminde beta deneme sürecine sokulacağını fısıldıyor.
 
Bakalım sanal gerçeklik cihazları savaşında hem ürün kalitesi hem de kullanıcı deneyimi konusunda öne çıkan isim kim olacak.
shiftdelete
270373
Bu haberler ilginizi çekebilir