Dünyanın En İnce Tableti Tanıtıldı

Dell imzası taşıyan Venue 8 Tabletler, yalnızca 6mm kalınlığında ve buna rağmen performansından hiçbir şey kaybetmiş değil!
13 Eylül 2014 14:24
Dünyanın En İnce Tableti Tanıtıldı
Dünya Apple’ı konuşurken, teknoloji aleminin diğer markaları yerinde sanıyor sanmayın. Dün San Francisco’da gerçekleştirilen Intel geliştirici konferansı, dünyanın en ince tabletinin tanıtımına sahne oldu.
 
 
Dell imzası taşıyan Venue 8 7000 tablet serisi, yalnızca 6mm kalınlıktaki ilk modeliyle sahne aldı. Intel’in 2,33GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit Atom Z3580 çipsetini gövdesine hapsetmeyi başaran Dell Venue 8 7840, microSD kart ile genişleyebilen 32GB dahili hafızaya sahip.
 
Samsung imzası taşıyan, 8,4 inç büyüklükteki OLED dokunmatik kapasitif ekranıyla 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunan Dell tablet, Samsung Galaxy Tab S tabletten aşina olduğumuz görüntü kalitesini bizlere sunmaya hazırlanıyor. Bir tabletten beklenilmeyecek derecede kaliteli fotoğraflar yakalayabildiği belirtilen Dell Venue 8 7840, ön yüzünde bir özçekim kamerası ve arka yüzünde de 3 adet dijital lens olmak üzere tam 4 fotoğraf sensörü bulunduruyor.
 
Tabletin arka kısmında yer alan 3 kameradan ikisi, Intel RealSense derinlik algılama teknolojisinin emrine amade. Temel dijital kamera fonksiyonu ise, 8 megapiksel çözünürlüklü bir lens tarafından üstlenilmekte. Şimdilik fiyatı ve ülkemizdeki temin edilebilirliği belli olmayan Android 4.4. işletim sistemli tablet, Aralık ayında ve ilk olarak ABD’de satışa çıkacak.
technolabs
Etiketler : Dell Venue 8 , tablet
328220
Bu haberler ilginizi çekebilir