CyanogenMod'un İnternet Tarayıcısı Gello Tanıtıldı

En popüler ROM üreticisi CyanogenMod'un Chrome tabanlı yeni internet tarayıcısı Gello tanıtıldı. İşte detaylar...
03 Temmuz 2015 20:37
CyanogenModun İnternet Tarayıcısı Gello Tanıtıldı
Android işletim sisteminin en sevilen taraflarından birisi açık kaynak kodlu olması. Bu bağlamda bir çok geliştirici kendi ROM'larını üretebiliyor. İşte bu geliştiriciler arasında en popüler ekiplerden birisi olan CyanogenMod, bu defa bir ROM ile değil de kendi geliştirdikleri internet tarayıcılarıyla karşımıza çıktı.
 
 
Açık Kaynaklı İnternet Tarayıcısı Gello
 
Gello isminin verildiği internet tarayıcısına dair ilk bilgilerse CyanogenMod ekibinden Joey Rizzioli tarafından Google+ üzerinden paylaşılan video ile kullanıcılara aktarıldı. Kötü haberi de veren Rizzioli, tarayıcının eski ve düşük kapasiteli cihazlarda çalışmayacağını söyledi.
 
 
CyanogenMod Gello hakkında henüz detaylı bilgiye sahip olamasak da, Google Chromium üstüne inşa edilen tarayıcıyı, sadece Cyanogen OS'te değil de tüm Android cihazlarda kullanmak mümkün olacak.
 
Yukarıdan izleyebileceğiniz videodan anlaşıldığı kadarıyla CyanogenMod Gello, çevrimdışı okuma özelliğine sahip olacak. Kapsamlı gizlilik kontrolleri sunacak olan tarayıcı ayrıca gece modu ile açılır pencereleri ve reklam engelleyici gibi kullanışlı özelliklere sahip.
 
 
Fonksiyonel bir indirme yöneticisine de sahip olan Gello ile indirilen dosyaların hedef klasörlerini değiştirebileceğiniz gibi dosyaları yeniden isimlendirmenizde mümkün kılınmış.
 
CyanogenMod'un Chrome tabanlı internet tarayıcısı Gello'nun ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. 
shiftdelete
677715
Bu haberler ilginizi çekebilir