Cortana Artık Android Platformunda

Microsoft Windows Phone'un başarılı sesli asistanı Cortana, Android sürümü sızdırıldı! Tüm detaylar ve indirme linki haberimizde...
19 Temmuz 2015 22:50
Cortana Artık Android Platformunda
Mayıs ayında Microsoft'un sesli asistanı Cortana'nın Windows Phone dışına çıkarak rakip işletim sistemleri Android ve iOS'e de geleceği açıklanmıştı. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazanan Cortana'nın ülkemizdeki kullanıcılar için en büyük dezavantajı olarak ise Türkçe dil desteğinin olmaması gösteriliyor.
 
 
Temmuz ayı içerisinde beta sürümünün yayınlanacağını açıklayan Microsoft, final ve iOS sürümlerinin ne zaman çıkacağına dair bir açıklama ise yapmamıştı. 
 
 

 
Cortana Android'de!
 
Microsoft yayınlamadan önce sızdırılan Cortana'nın Android sürümü, tahmin edileceği üzere Windows Phone da olduğu gibi çalışmıyor. İşletim sistemi ile tam entegre edilemeyen Cortana, doğal olarak Google Now gibi çalışamayacak. 
 
 
Cortana ile yapabilecekleriniz arasında alarm kurmak, birisini aramak gibi işlevler yer alırken Cortana, aynı zamanda hatırlatıcı oluşturmanıza da olanak sağlıyor. Hava durumu ve spor sonuçlarını da öğrenebileceğiniz Cortana'yı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
shiftdelete
524428
Bu haberler ilginizi çekebilir