Commodore PET Akıllı Telefon Geliyor

Bir dönemin efsane ve tek bilgisayar markası Commodore, adeta form değiştirip Commodore PET akıllı telefon olarak geri geliyor. Detaylar ve cihazın özellikleri bu haberde...
15 Temmuz 2015 13:20
Commodore PET Akıllı Telefon Geliyor
20 yılı aşkın süredir piyasaya yön veren ana şirketlerden biri konumuna bir türlü çıkamayan efsane marka Commodore, buna rağmen bir şekilde teknoloji hayatımızın içine girmeyi başarıyor.
 
Daha önceden süpriz ürünler ile sektöre geri dönen Commodore'un sunduğu son süpriz, buram buram nostalji kokan, Android işletim sistemli bir akıllı telefon. Commodore'un efsane nostaljisi bir yana, Commodore PET (evet telefonun ismi PET), aslında oldukça iyi, orta düzey bir telefon konumunda.
 
 
PET'in öne çıkan özelliklerine değinecek olursak; telefonda 1.7GHz, octa-core Mediatek işlemci, 13 megapiksel arka kamera, 5.5-inç ekran, 300 mAh batarya gibi özellikler bulunmakta. Telefonu en ilginç kılan şey ise, şüphesiz  Commodore 64 ve Amiga oyunları için emülatör sisteminin bulunması.
 
Telefon ilk etap olarak İtalya, Fransa, Polonya ve Almanya'da satışa sunulacak. 300 dolar fiyata sahip olan PET, 16GB hafızaya sahip. 32GB'lık versiyonun fiyatı ise 360 dolar. Tabi Commodore tutkunları üzülmesin, telefonun üreticiler kısa sürede tüm dünya pazarlarına yayılmayı amaçladıklarını söylemekte.
webtekno
945903
Bu haberler ilginizi çekebilir