Çin Hükümetinden Web Sitelere Yasak!

Devlet Başkanı Şi Cinping internet hizmetleri üzerinde getirdiği sıkı denetimlerle 5 yılda 13.000'den fazla web siteyi kapattı.
25 Aralık 2017 21:18
Çin Hükümetinden Web Sitelere Yasak!
Sıkı denetimlerle tanınan Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, iktidarda bulunduğu süre içerisinde 13 binden fazla web sitenin kapatılmasına neden oldu.
 
Çin Halk Cumhuriyeti resmi haber ajansı Xinhua'dan yapılan açıklamaya göre, Çin hükümeti 2015 yılından beri çeşitli nedenlerle pek çok site kapatıldı. Siber saldırıların yoğun olduğu Çin'de, halk bu siber temizlik operasyonlarına destek veriyor.
 
 
Şi Cinping'in taviz vermediği politikalar, muhaliflik ve partisinin eleştirilmesi olarak gösteriliyor. Hükümetten yapılan açıklamalarda ise bu sıkı denetimlerin esas amacının ulusal güvenlik ve toplumsal düzen olarak gösteriliyor.
 
Hükümetin getirdiği bu sıkı denetimlere halk %90 oranında destek veriyor. Zararlı içeriklerin de büyük oranda azaldığı Çin'de, son 3 yılda 10 bin web site ve 10 milyon sosyal medya hesabına erişim engellendi.
 
Çin, siber güvenlik uzmanı istihdamı konusunda dünyada saygın bir konumda yer alıyor. Siber yönetim sistemlerinde çalışan bu uzmanlar, politikalarla çelişen durumlarda rapor tutup önlem alınmasına yardımcı oluyor.
 
 
 
teknolojioku
Etiketler : 13.000 , çin , kapattı , Şi Cinping , web site
697949
Bu haberler ilginizi çekebilir