Çimen Telefon Görenleri Şaşırtıyor

Akıllı telefonların üretiminde plastik ve metal kullanımına alışmıştık ki, yeni bir seçenek daha ortaya çıktı; çimen kasalı akıllı telefon... Görenleri şaşırtan çimen telefon hakkında ki detaylar haberimizde.
01 Nisan 2015 20:12
Çimen Telefon Görenleri Şaşırtıyor
Bugüne kadar hep plastik ve metal kasalı akıllı telefonları kullanmış olsak da, çok yakında bu algı değişebilir.
 
Zira Sean Miles adındaki tasarımcı, yaptığı deney sonucunda, geliştirdiği Lumia 520 kasasının büyük bölümünde doğal çimen, reçine ve ahşap kullandı.
 
 
Çoğunlukla bahçe atıklarının geri dönüşümü için hedeflenen çalışma, ilk adımda çok başarılı bir sonuç vermiş gibi görünüyor. Ortaya çıkan akıllı telefon, biraz kalın olsa da, aslında gelecekte bu tip geri dönüşümlü teknolojik ürünlerin geliştirilmesinin önünü açabilir.
 
 
Peki, bu çimen telefon nasıl yapıldı?
 
Çimen telefonun yapımı için bir silikon gövde içerisine, geri dönüşümlü reçine döküldü. Daha sonra ise üzerine çimler serpildi. Son olarak ise elde edilen ürün harmanlanarak 24 saat boyunca fırınlandı.
 
 
Şimdilik sadece bir deney kapsamında geliştirilen akıllı telefon, satışa sunulmayacak. Ancak gelecekte bu tip geri dönüşümlü ürünler görmemizin önünde hiçbir engel yok. Bakalım hangi üreticiler, bu doğal ürünü geliştirip kullanacak?
 
shiftdelete
485472
Bu haberler ilginizi çekebilir