Chrome OS'te Hangi Android Uygulamaları Çalışıyor?

Google'ın sevilen mobil platformu Android için çıkan uygulamalar, artık Chrome OS üzerinde de çalışabilecek. Peki hangi uygulamalar çalışabiliyor? Detaylar haberimizde.
17 Eylül 2014 16:35
Chrome OSte Hangi Android Uygulamaları Çalışıyor?
Geride bıraktığımız 2014'ün yaz aylarına geri dönecek olduğumuzda Google I/O etkinliğinde tanıtılan yeni Chrome OS sürümü, yeni meyvelerini vermeye devam ediyor.
 
Chromebook modellerinde çalışan Chrome OS üzerinde artık Android uygulamaları çalışabilir halde.
 
Google'ın blogunda yapılan duyuruya göre ilk çalışan uygulamalar da paylaşıldı. O uygulamaları aşağıda sıralıyoruz.
 
Duolingo 
Evernote
Sight Words
Vine
 
Şimdilik daha önce tanıttığı 4 uygulamayı çalışabilir hale getiren Google, Chrome OS üzerinde bu uygulamaların tamamen orjinali gibi çalışabildiğini belirtiyor.
 
OS X, Windows ve Linux üzerinde çalışan Chrome tarayıcısı üzerinde çalışamayan uygulamalar, çalışmak için Chrome OS'e ihtiyaç duyuyor.
 
Önümüzdeki günlerde Chrome OS destekleyen uygulamaların sayısında artış olabileceği belirtiliyor. Kolay bir şekilde geliştiriciler Android uygulamalarını Chrome OS destekli hale getirebilecekler. 
 
Google, Chrome OS'te çalıştırılması en çok istenen uygulamaların ne olduğunu belirlemek için, kullıcılara bir form sundu. Formu buradan doldurabilir, istediğiniz uygulamayı Google'a belirtebilirsiniz.
 
Bu projede en çok merak edilen nokta ise Chrome tarayıcısında bu uygulamaların çalışıp çalışmayacağı. Düşününce Mac OS X'te ya da Windows'ta Android uygulamalarını kullanabilmek oldukça etkileyici bir deneyim olacaktır.
shifdelete
Etiketler : Android , chrome os , Uygulama
443380
Bu haberler ilginizi çekebilir