Chrome Aniden Ortaya Çıkan Videoları Susturuyor!

Bir anda ortaya çıkan videolar sizin de hoşunuza gitmiyorsa Google bu soruna çözüm bulmuşa benziyor.
20 Aralık 2017 20:08
Chrome Aniden Ortaya Çıkan Videoları Susturuyor!
Birçok web yayıncısı son zamanlarda videoları otomatik olarak çalmanın iyi bir fikir olduğunu düşünmeye başladı. Otomatik başlayan videolar nadiren ilgimizi çekse de çoğu kez yüksek sesten dolayı veya dikkatimizi dağıttığı için onları durduruyoruz.
 
Otomatik çalan videoları engellemenin birden fazla yolu var; onları reklamlarla birlikte kapatabiliyorsunuz. Şimdi ise Google, Chrome'un en son sürümüne yeni bir çözüm ekliyor. Cuma günü beta sürümü yayınlanan Chrome 64, otomatik olarak yürütülen videoların sessiz başlamasını seçmenizi sağlıyor. Firmanın yakın gelecek için planı ise otomatik videoları tamamen engellemek.
 
 
Videoların otomatik olarak nasıl susturulduğunu denemek için Chrome'un beta sürümünü indirebilirsiniz. Videolar varsayılan olarak susturulmuyor, bunu Chrome'un izin çubuğundan site için ayarlamanız gerekiyor. Yine de işlev sayesinde sesli videolarıyla sizi çıldırtan web sitelerinde rahat bir nefes alabilirsiniz.
 
Chrome 64'te geliştirilmiş bir açılır pencere engelleyici, zararlı sitelere yönlendirilmeye karşı daha yüksek güvenlik gibi geliştirmeler de bulunuyor.
 
hürriyet
248569
Bu haberler ilginizi çekebilir