Carl Zeiss VR One Geliyor

Alman Carl Zeiss’tan ilginç bir sürpriz yaptı ve geçtiğimiz aylarda tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü Carl Zeiss VR One piyasaya sürüleceğini açıkladı.
04 Aralık 2014 16:25
Carl Zeiss VR One Geliyor
2014 teknoloji için harika bir yıl oldu. Akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra yeni giyilebilir cihazlar da yoğun olarak tanıtıldı. Birçok prototipin de görücüye çıktığı 2014’ün dikkat çeken cihazlarından biri de Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR oldu.
 
 
Güney Koreli teknoloji şirketinin bu aygıtı, birçok otoritenin beğenisi kazanırken yüksek fiyat etiketi ve yalnızca Galaxy Note 4 ile uyumlu oluşu ise eleştirilen yönleriydi. Tam bu noktada Gear VR’ın eleştirilen yönlerine ağırlık verdiği görülen yeni bir sanal gerçeklik gözlüğünün satışına başlanıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan bu ürün, birçok teknoloji meraklısının yakından tanıdığı bir üreticiden: Carl Zeiss’tan geliyor. 
 
 
Sony için ürettiği lenslerle de bilinen Carl Zeiss, VR One adlı sanal gerçeklik gözlüğünün bu ay içerisinde teknoloji raflarında yer almaya başlayacağını açıkladı. Ürün, daha önce açıklanan 99 dolarlık fiyat etiketi ile bir hayli çarpıcı, Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğünün yaklaşık yarı fiyatına. Uyumlu olacağı ilk akıllı telefonlar ise Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5.
 
Alman şirketin ürettiği VR One ismindeki cihazın Gear VR'a kıyasla en büyük artısı ise farklı model akıllı telefonlarla da kullanılabilecek olması. Yakın zamanda 4,7 inç ile 5,2 inç arasındaki herhangi bir akıllı telefon ile kullanılabileceği söylenilen gözlüğün gerek fiyatı gerekse uyumlu olduğu mevcut cihazlarla ilgi görmesi bekleniyor.
shiftdelete
780208
Bu haberler ilginizi çekebilir