Candy Crush Satıldı!

Candy Crush oyununun geliştiricisi King Digital Entertainment, sürpriz bir şekilde rekor fiyata Activision tarafından satın alındı. Oyuna biçilen fiyat ise dudak uçuklattı!
05 Kasım 2015 15:03
Candy Crush Satıldı!
2012 yılında Facebook üzerinden oynamaya sunulan şeker patlatma oyunu olarak nitelendirilen Candy Crush, ücretsiz olarak sunulmasına karşılık oyun içi satın alımlar sayesinde geliştiricisine en fazla para kazandıran oyunlar arasında yer alıyordu. Tüm mobil platformlarda yer alan Candy Crush dün gece rekor bir fiyata sürpriz bir şekilde satıldı.
 
 
Candy Crush 5.9 milyar dolar eder mi?
 
Oyuncuların yakından tanıdığı Activision firması, Candy Crush'ın geliştiricisi King Digital Entertainment firmasını tam 5.9 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. Mobil platformlarda pek varlık gösteremeyen Activision firması Candy Crush Saga ile tahminlere göre eksik kaldığı mobil tarafını dolduracak.
 
Apple'ın Beats Electronics'i 3 milyar dolara satın aldığını göz önünde bulundurursak, oyuncularını yavaş yavaş kaybeden, gerileme dönemine gire Candy Crush'ın 5.9 milyar dolara satılması gerçekten şaşırtıcı.
 
 
Popülaritesini son dönemde yitirmiş olan Candy Crush Saga bakalım Activision bünyesinde ne gibi yenilikler sunarak oyuncuları kazanmaya çalışacak?
shiftdelete
Etiketler : activision , candy crush , fiyat , oyun
235059
Bu haberler ilginizi çekebilir