Büyük ekranlı telefonlar, tabletleri tahtından inderecek

Akıllı tabletler, en kullanışlı mobil cihazlar arasında bulunuyor. Fakat sektörü yakından inceleyen uzmanların bu cihazların geleceği hakkında karamsar oldukları gözlenmekte.
10 Temmuz 2014 11:35
Büyük ekranlı telefonlar, tabletleri tahtından inderecek

Asya kıtasının önde gelen araştırma kuruluşlarından NPD DisplaySearch de bu olumsuz görüşü paylaşan isimlerden. Akıllı tabletlerin yavaş yavaş “phablet” cihazlar tarafından eleneceğini iddia eden şirket, bu durumu akıllı telefonların güçlenmesine bağlıyor. Gerek ekran genişliği, gerekse işlem kapasitesi yönünden akıllı telefonlar ile tabletler arasında yer alan phabletler, iki cihazın görevlerini birleştiriyor ve kullanıcısını masraftan kurtarıyor.

 

Bundan birkaç yıl öncesinde, 4 inç ve üzerindeki ekran boyutuna sahip telefonları görmek oldukça zor olurken, artık giriş seviyesi cihazlarda bile 6 inç ve civarında ekran boyuna rastlamamız mümkün. Bu durum da tabletlerin en büyük dezavantajını oluşturmakta.

 

Digitimes’ın son raporu da, tablet sektörünün 2014 yılından itibaren duraklayacağını ve 2015 yılından sonra da düşüşe geçeceğini öngörmekte. Ekran boyutları 4,7 inç ve 5,5 inç olmak üzere iki versiyona sahip olacağı söylenen iPhone 6′nın çıkışının da bu süreci hızlandırması bekleniyor.

technolabs
Etiketler : iPhone 6 , tablet , telefon
217776
Bu haberler ilginizi çekebilir