Büyük ekranlı iPhone 6'yla ilgili 5 detay

Çeşitli kaynaklar Apple'ın merakla beklenen "iPhone 6" akıllı telefonunun Eylül ayının sonunda raflardaki yerini alacağını belirtiyor. Aşağıda Steve Jobs'un en karlı buluşlarından biri olan iPhone'un yeni modeli ile ilgili en son söylentileri sizin için derledik.
24 Temmuz 2014 17:26
Büyük ekranlı iPhone 6yla ilgili 5 detay
Nedir: Daha büyük ekranlı yeni bir iPhone
 
Apple, yeni akıllı telefonlarını rakamsal sıraya göre isimlendirildiğinden yeni telefonun da iPhone 6 ismini taşıyacağı tahmin ediliyor. Yeni cihaz 4.7 ve 5.5 inçlik daha büyük ekranlara sahip olacak. Apple'ın hamlesi, büyük ekranlı telefonları ile başarı kazanan Samsung'un Galaxy serisi ile daha güçlü şekilde rekabet etme amacını taşıyor.
 
Ne zaman: Eylül'ün sonunda
 
Çeşitli medya kaynakları, Apple'a fason üretim yapan Foxconn'un Eylül ayında pazara sürülmeye hazır gele gelmesi için 4.7 inçlik modeli gelecek hafta üretmeye başlayacağını belirtiyor. 5.5 inçlik daha büyük ekranlı modelin üretiminin ise Ağustos'ta başlaması bekleniyor. Haberlerin ilk kaynaklarından birisi Tayvan'da yayın yapan Economic Daily News gazetesi. Merkezi Tayvan'da olan Foxconn'un üretim tesisleri ise Çin'de bulunuyor.
 
Batarya: Daha uzun daha ince
 
Şu anki son iPhone modelinin kullanmakta olduğu 1,500 mAh kapasiteli bataryasına karşın iPhone 6'nın 1,810 mAh kapasitesinde bir bataryası olması bekleniyor ki bu da pil ömrünü uzatacak bir faktör. İnternete sızan fotoğraflar bataryanın daha ince olduğunu da gösteriyor.
 
Güncellemeler: Daha iyi kamera
 
Şu anki iPhone 5'te 8 megapiksellik bir kamera bulunuyor. CNET'ye göre yeni iPhone modelinde ise Apple'ın 13 megapiksellik bir kamera kullanması bekleniyor.
 
Ekran camı: Safir vs. Gorilla
 
CNET bu ayın başında yayınladığı haberde Apple'ın halihazırda kullanmakta olduğu Gorilla camın yerine safir camı tercih edebileceğini kaydetti. Safir cam daha dayanıklı bir cam olması ile biliniyor.
 
Fiyat: Bilinmiyor
 
Gizliliği ile bilinen Apple yeni telefonu ile ilgili şu ana kadar hiçbir açıklamada bulunmuş değil. Ancak eğer tarihe bakarsak iPhone 6'nın Samsung Galaxy S5'in 649,99 (1.375 lira) dolarlık fiyatı civarında olması beklenebilir.
The Wall Street Journal
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , iPhone 6
119667
Bu haberler ilginizi çekebilir