Bükülen iPhone'lara Son!

Tayvanlı kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple, yeni nesil iPhone'ların bükülmesini önlemek için çok daha güçlü bir malzeme kullanacak! Detaylar haberimizde.
18 Nisan 2015 12:34
Bükülen iPhonelara Son!
Apple'ın mevcut yeni nesil akıllı telefonları iPhone 6 ve phablet modeli iPhone 6 Plus çok yakında daha güçlü kasaya sahip modeller ile karşımıza çıkabilir. Tayvanlı bir kaynağa göre Apple şu aralar çok daha sağlam ve bükülmesi imkansıza yakın modeller üzerinde çalışıyor.
 
 
Geçtiğimiz dönemde esneme ve bükülme tecrübeleri ile müşterilerini mutsuz eden şirketin, bir kez daha böyle bir sorunla karşılaşmaması için yeni bir anlaşma yaptığı not düşülmüş. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus adlı yeni devam versiyonları yepyeni kasalar ile geliyor!
 
 
Tayvan menşeili Economic Daily News'un paylaştığı verilere göre şirket, üretici ile anlaşmış ve yeni nesil telefonların 7000 serisi aluminyum malzeme ile üretilmesinde karar kılmış. 7000 serisi aluminyum malzemenin ise mevcut aluminyuma göre yüzde 60 daha dayanıklı ve paslanmaz çeliğin üçte biri kadar yoğun olduğu biliniyor.
 
 
Yarış bisikletlerinde de kullanılan bu malzeme hem çok daha güçlü ve sağlam iPhone'ları müjdeliyor, hem de Apple'ın yeni bir strateji ile pazara döneceğini gösteriyor.
shiftdelete
147729
Bu haberler ilginizi çekebilir