Bu, Android L'nin Özelliği Mi Yoksa Hatası Mı?

Android L'de fark edilen bu yenilik eğer gerçekse, bu özellik saf Android'e de geliyor demektir! Peki Bu, Android L'nin Özelliği Mi Yoksa Hatası Mı?
10 Ekim 2014 18:19
Bu, Android Lnin Özelliği Mi Yoksa Hatası Mı?
Android L'nin final sürümünün yeni Nexus ile beraber resmi olarak tanıtılmasına az bir zaman kaldı. Tanıtım yaklaştıkça işletim sistemini deneyen geliştiriciler, onda Google'ın şimdiye kadar bahsetmediği yenilikleri de ortaya çıkarıyorlar.
 
Yeni fark edilen özelliklerden bir tanesi, yüzer pencereler. Geliştirici Terence Tuhinanshu'nun Google+ sayfasında videosunu paylaştığı özellik, (henüz) pek esnek görünmüyor. Göründüğü kadarıyla aynı anda sadece bir pencere açılabiliyor ve pencerenin konumu değiştirilemiyor. İşlevin gerçek bir "işlev" değil, bir hata olma ihtimali de yok değil.
 
Benzer işlevleri Samsung'un, Sony'nin ve LG'nin kendi Android arayüzlerinde sunduğunu biliyoruz, ancak Android'in saf sürümünde pencere işlevine henüz rastlamadık.
 
 
Bu sırada 64-bit konusunda da yeni haberler var. Google, Android L'nin geliştirici önizleme sürümünün 64-bit'lik türevini yayınlamış bulunuyor. Böylece geliştiriciler, final sürüm duyurulmadan önce uygulamalarının 64-bit sürümlerini hazır hale getirebilecekler. 64-bit uygulamalar, 64-bit talimat setlerine ve daha fazla donanımsal işlemci kaydına ulaşabiliyorlar. 64-bit'in en önemli avantajı ise 4GB'ın üzerinde RAM'ler desteklemesi. Ancak piyasada henüz böyle bir akıllı telefon bulunmuyor.
 
Android L'nin ve HTC'nin üreteceği Nexus 9'un 1 Kasım'da tanıtılması bekleniyor.
chip
435031
Bu haberler ilginizi çekebilir