BTK Başkanı: "Wozniak olmadan Steve Jobs ve Apple olmazdı"

BTK Başkanı "2023’ün büyük Türkiye’sine ulaşmak, birbirimizi anlamakla, birbirimizi desteklemekle ve bunu koordineli bir şekilde yapılmakla mümkün" diye konuştu.
14 Ocak 2018 10:48
BTK Başkanı: "Wozniak olmadan Steve Jobs ve Apple olmazdı"
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı  Ömer Fatih Sayan, dijital alandaki fikirlerin başarıya ulaşması için ekip  çalışması gerektiğini belirterek, “Tek başınıza sadece bir noktaya kadar  gelebiliyorsunuz. Ancak bir noktadan sonra takımınız olmalı. Steve Wozniak  olmadan Steve Jobs ve Apple olmazdı. Sergey Brin olmadan Larry Page ve Google  ortaya çıkmazdı.” dedi. 
 
 
Sayan, toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren mobil girişim  projelerinin tanıtıldığı Android Akademi’nin Demo Day etkinliğine katıldı.
 
Sayan, Google ve Türkiye ve Girişimcilik Vakfı öncülüğünde, BTK,  General Mobile ve Türk Hava Yolları’nın (THY) desteğiyle düzenlenen Android  Akademi programının ülkenin girişimcilik ekosistemi için önemine işaret ederek,  gençlerin yarınlar için kurguladığı yenilikçi fikirlerin Türkiye’nin refah  düzeyini artıracağını söyledi.
 
 
İnternetin hayatın her alanında köklü değişiklikler getirdiğini  anlatan Sayan, “Ortaya çıktığı günden bu yana internet, büyüleyici bir şekilde  gelişmeye ve hayatımızın her alanında yerini almaya devam ediyor. İnternet  dijital vatandaş kavramını ortaya çıkarmış yeni neslin ‘Dijital yerliler’ olarak  adlandırılmasına ve bu teknolojilerin içerisinde büyüyen bir jenerasyonun  oluşmasınayol açmıştır.” diye konuştu.
 
 
 
milliyet
839670
Bu haberler ilginizi çekebilir