BlackPhone’u Bile Hacklediler!

BlackPhone’u bile hacklediler! Kırılamaz denilen şifreli akıllı telefon BlackPhone’un dev güvenlik açığı, hacker’ların işini çok kolaylaştırıyor!
29 Ocak 2015 02:03
BlackPhoneu Bile Hacklediler!
Akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar, kişisel bilgilerimizi kolaylıkla paylaşabildiğimiz birer platform haline geldi. En ciddi alışverişlerimiz, para aktarımlarımızı bu cihazlar üzerinden gerçekleştirebiliyor, en derin sırlarımızı tanıdıklarımızla paylaşabiliyoruz.
 
 
Teknoloji üreticileri, kullanıcıların mahrem verilerini korumak için birçok önlem alsalar da, bu önlemlerin basitçe geçilebildiğini görüyoruz. 2013 yılından bu yana piyasada olan parmak izi okuyuculu akıllı telefonları hariç tutacak olursak, veri güvenliğine ekstra önem veren yegane cihazın BlackPhone olduğunu söyleyebiliriz.
 
Güçlü veri şifreleme algoritmalarıyla, ABD başkanlarının tercihleri arasına giren BlackBerry modellerinden bile daha güvenilir olduğu iddia edilen Android işletim sistemli BlackPhone, “kırılamaz” niteliğini kaybetmiş olabilir. Avustralya’da faaliyet gösteren Azimuth Security adlı yazılım güvenliği şirketi, BlackPhone’un ön yüklü yazılımları arasında yer alan SilentText uygulamasının cihazın bütün şifreleme teknolojisini boşa çıkardığını iddia ediyor.
 
SilentText bünyesindeki Limbscimp protokolü, içerdiği hafıza hatası dolayısıyla saldırganların müdahalesine açık ve bu açık sayesinde cihaza uzaktan bağlanılarak, içeriğinin zararlı yazılımlarla değiştirilmesi mümkün oluyor. Üreticinin bu problemi ne zaman çözeceği ise henüz kesinlik kazanmadı.
technolabs
534457
Bu haberler ilginizi çekebilir