BlackBerry Tekrar Düşüşe Geçti

BlackBerry'nin uzun bir zamandır devam eden sallantılı durumu tekrar gündeme geldi. Yeni gelen haberler Blackberry'nin dış pazarda sıkıntılı bir dönemden geçtiğine işaret ediyor...
23 Ağustos 2015 13:30
BlackBerry Tekrar Düşüşe Geçti
Kanadalı akıllı telefon üreticisi, bir zamanların RIM'i, şimdilerin BlackBerry markası yola bir ile bir geri adımlar ile devam ediyor! Mevcut CEO John Chen'in gelişiyle güzel zamanlar geçiren BlackBerry, strateji gereği iş dünyasına dair ürünler üzerine yoğunlaştı, bir diğer yandan ise Android platformunu BlackBerry telefon modelleri ile buluşturmayı hedefledi.
 
 
İşler her ne kadar iyi gidiyor gibi gözükse de, ünlü ismin zorluklar yaşadığı önemli pazarlar da mevcut. Her ne kadar kendileri için önemli bir bölge olarak görülmese de BlackBerry, Hindistan'da ciddi sorunlara gebe kalmış gibi.
 
EconomicTimes'ın sunduğu bilgilere göre geçtiğimiz yıl bu dönemlerde Hindistan'da yer alan BlackBerry çalışanları toplamda 70 kişiydi. Güncel veriler ise bu sayının şu an 15 kişiye kadar düştüğünü gösteriyor.
 
Gelişmeler bununla da sınırlı değil. BlackBerry Hindistan'dan sorumlu isim Sunil Lalvani görevinden ayrılmış. Matthew Tonkin, Lalvani'nin yerine geçen isim olurken, ürün yönetiminden sorumlu Advait Vaidya'da şirket ile ilişiğini kesmiş. Son olarak Hindistan, Sri Lanka ve Banglades bölgelerinden sorumlu olan satış ve dağıtım müdürü Sameer Bhatia da bir başka teknoloji devine, Seagate Technology'e demir attı deniyor.
 
BlackBerry sözcüsünün yaptığı açıklama, şirketin bu bölgedeki çalışmalara tüm hızı ile devam edeceği ve güçlenmek için çabalayacakları yönünde.
shiftdelete
761747
Bu haberler ilginizi çekebilir