BlackBerry Passport Yıl Sonuna Kadar Hazır!

BlackBerry'nin uzun zamandır konuşulan akıllı telefonu nihayet satışa çıkıyor. Yıl sonuna kadar 30 ülkede satışa sunulacak olan BlackBerry Passport bakalım bizlere neler sunuyor.
25 Eylül 2014 00:41
BlackBerry Passport Yıl Sonuna Kadar Hazır!
BlackBerry'nin uzun zamandır konuşulan yeni akıllı telefonu yıl sonuna kadar satışa sunulacak. İlginç kare şekliyle dikkat çeken akıllı telefonda, kare bir ekran ve üç satırlı bir klavye bulunuyor.
 
Yüksek PPI değeri sunan ekran!
 
4,5 inç büyüklüğündeki kare ekran 1440 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. IPS LCD ekran kullanıcıya 453 ppi değeri sunuyor.
 
Donanımsa donanım!
 
Gücünü 2,26 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciden alan akıllı telefonda 3 GB RAM konumlandırılmış.
 
32 GB dahili hafızası bulunan Passport, microSD kart desteği sayesinde 64 GB'a kadar ek hafıza alanını kullanıcıya sunuyor. Cihazın en çok dikkat çeken yanı ise oldukça büyük bataryası. 3540 mAh büyüklüğünde ki batarya kullanıcısını oldukça rahat ettirecek gibi gözüküyor.
 
 
 
BlackBerry Passport, otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip LED flaşla desteklenmiş 13 Megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya sahip. Bu kamera ile 1080p/60fps Full HD video kayıt edebiliyorsunuz. Cihazın ön tarafında ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde 720p video kaydı destekli bir kamera kullanılmış.
 
 
Akıllı telefon BlackBerry OS 10.3 işletim sistemi ile gelecek. Ayrıca bu güncellemenin bütün BlackBerry 10 cihazlarına geleceği açıklandı.
 
Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan BlackBerry Passport'un fiyatı ise ABD için 599 dolar olarak belirlendi.
 
 

 
Ayrıca cihaz ABD ile birlikte ilk etapta Fransa, Almanya, İngiltere ve Kanada’da satışa sunulacak. Kanadalı şirket ayrıca Passport’un yıl sonuna kadar 30 ülkede satışa sunulacağı bilgisini de verdi.
shiftdelete
857563
Bu haberler ilginizi çekebilir