BlackBerry Dev Bir Pazarı Elinin Tersiyle İtiyor

BlackBerry dev bir pazarı elinin tersiyle itiyor ...Kanadalı BlackBerry, CEO'su John Chen sayesinde küllerinden yeniden doğarken akıllıca hamleler yapmaya devam ediyor.
16 Kasım 2014 14:01
BlackBerry Dev Bir Pazarı Elinin Tersiyle İtiyor
Talihi bir türlü gülmeyen BlackBerry son dönemde CEO John Chen'in akıllıca hamleleri ile yükselişe geçti. Son kullanıcıdan çok şirketlere özel bir marka olacağının işaretini veren Kanadalı isim, çıkarttığı BlackBerry Passport adlı telefon ile kâra geçti.
 
 
Pazardaki elini güçlendirmeye başlayan BlackBerry görünen o ki dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Çin'den uzak duracak! CEO Chen'in dediğine göre Çin pazarının büyüklüğü her ne kadar kendileri için cazip olsa da, şirketlerinin bu markete özel olarak hazırlanması ve bunun için de çok büyük bir çaba harcaması gerekiyor.
 
Ciddi bir hazırlık sürecinin kendilerini zarara sokabileceğine değinen CEO, zaten popüler olunan bölgelerdeki güçlerini daha çok artırmak istediklerini söyledi. Bu ülkeler arasında ise Hindistan, Güney Asya ve Güneydoğu Asya bulunuyor.
 
 
En büyük sebep Çin kanunları
 
Güvenlik konusunda çok hassas olan BlackBerry'nin Çin'den uzak durmak istemesinin bir sebebi daha var. Çin hükümeti yabancı şirketlerin, özellikle de vatandaşlarının kişisel bilgilerini ele geçirebilecek kurumların sürekli olarak ağır denetim altında tutulmasını istiyor. Chen ise yerel kanunlarla uğraşmak istemediklerinin altını çiziyor.
 
Tüm kapıları kapatmadıklarını da ekleyen CEO, ilerleyen zamanlarda Çin için farklı planların sözkonusu olabileceğini de söyledi.
shiftdelete
813581
Bu haberler ilginizi çekebilir