BlackBerry Apple 'a Taş Attı

BlackBerry Apple 'a taş attı ... BlackBerry CEO'su John Chen, Apple'ın başına gelen iCloud skandalı hakkında konuştu, böyle bir şey bizim başımıza gelmezdi dedi.
09 Ocak 2015 16:38
BlackBerry Apple a Taş Attı
BlackBerry'i içine düştüğü büyük çukurdan çıkartan ve akıllıca stratejileri ile ciddi bir yükselişe götüren CEO John Chen, Apple'ı kızdıracak açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl yaşanan ve çok sayıda ünlünün özel fotoğraflarının da sanal aleme sızmasına sebep olan iCloud hack saldırısı hakkında konuşan isim, "bizim başımıza gelmezdi" diyor.
 
 
Times dergisi yazarı David Pogue'ya konuşan CEO John Chen, BlackBerry ağ altyapısının tamamı ile güvenli olduğunu, utanç verici bu durumun kendileri için asla sözkonusu olamayacağının altını çiziyor. Chen'in dikkat çektiği bir başka nokta ise Başkan Obama ve çok sayıda hükümet mecrasının da uzun zamandır yüksek güvenlikli BlackBerry cihazlarını tercih etmesi.
 
Şirketi adeta tekrar hayata döndüren CEO aynı zamanda "telefonları çok sevdiğini" dile getiriyor ve ekliyor: "Aynı zamanda para kazandırmayı da çok seviyorum".
 
John Chen geçtiğimiz dönemde Yılın CEO'su ödülünü Tim Cook'a kaptırmış ve ikinci sıraya yerleşmişti.
shiftdelete
395274
Bu haberler ilginizi çekebilir