Bitcoin'in Kurucusu Satoshi Kim Trilyoner Oldu mu?

Bitcoin'in Gizemli Yaratıcısı Satoshi'nin Kaç Tane Bitcoin'i Var?
26 Aralık 2017 21:26
Bitcoinin Kurucusu Satoshi Kim Trilyoner Oldu mu?
Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun gerçek kimliğini bilmiyoruz. Nakamoto'nun tekil bir insan mı yoksa bir grup insan mı olduğunu bilmiyoruz. Nakamoto'nun canlı ya da ölü olup olmadığını bile bilmiyoruz.
 
Ancak Nakamoto tek bir kişiyse, Forbes'un milyarder listesine göre ölçülen şu an dünyanın en zengin 52. insanı. Bitcoin'in fiyatı uçtu bu arada, muhtemelen dünyanın ilk trilyonerler listesinin en üstünde de yer alabilir.
 
 
Nakamoto'nun şu an itibarıyla elinde 1 milyon Bitcoin bulundurduğu tahmin ediliyor. Salı günü itibarıyla bu bitcoinler 17 milyar $'a denk geliyor. Bu, Nakamoto'yu zaten dünyanın en zenginleri arasına sokuyor.
 
Bitcoin şebekesinde yaratılan ilk coinler yüzlerce ya da binlerce adrese dağılmış olduğu için, Satoshi'nin gerçek servetini özetlemek kolay değildir. Ancak Sergio Demian Lerner tarafından yapılan araştırmaya göre, bu rakam muhtemelen 980.000 bitcoin civarında(Bu konuda Bitcointalk forumlarında yapılan bir tartışma bir konsensusa ulaşılmadı, ancak çoğu insan rakamın yaklaşık 1 milyon civarında olduğunu kabul ediyor).
 
 
 
Bitcoin'in fiyatının geleceği ve Nakamoto'nun bu miktarın bir kısmını bile kazanamayacağı konusunda şüpheler var. Bitcoin destekçileri, bununla birlikte, 2017 patlamasının sadece başlangıç ​​olduğunu öngörüyor.
 
Analistler eğer haklıysa, Nakamoto'nun dünyanın ilk trilyoneri olmaması için ortada hiçbir neden yok.
 
 
teknokulis
Etiketler : 8 bit , Satoshi , trilyoner
529971
Bu haberler ilginizi çekebilir