Bir Selfie Telefonu da Çin'den: Doov V1

Çin'de onay alan ancak henüz detaylı bilgisine erişemediğimiz Doov V1 adlı bir telefon modeli, çıkarılabilir selfie kamerası ile dikkat çekiyor.
20 Ekim 2014 14:01
Bir Selfie Telefonu da Çinden: Doov V1
Çin'in önde gelen kurumu TENAA (Amerika'nın FFC versiyonu diyebiliriz) onayladığı yeni bir akıllı telefon ile teknolojiseverlerin heyecanlanmasına sebep olacak. Sıradan bir akıllı telefon gibi görünmekte olan Doov V1 adlı cihazın öne çıkan özelliği ise yerinden çıkarılabilir ve yeniden konumlandırılabilir kamerası. Arka yüzdeki slotundan çıkarılabilen kamera arayüzü telefonun önüne doğru döndürülüyor ve kusursuz selfie'ler çekilmesine olanak veriyor.
 
 
TENAA'den gelen bilgilere göre Doov V1 adlı akıllı telefonun donanımsal özelliklerinden bazıları şu şekilde; 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde 5 inç IPS ekran, dört çekirdekli 1.5GHz işlemci yongaseti ve 2 GB RAM! Cihazın dahili depolama alanı ise 16 GB olarak tercih edilmiş. Doov V1'in en büyük eksisi ise herhangi bir microSD girişine sahip olmaması.
 
 
Android 4.4 ön yüklü olarak gelen telefonun boyutları 148 mm x 72 mm x 8.5 mm şeklindeyken, ağırlığı ise 144 gram. Doov V1 akıllı telefonun Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı da belirsiz.
shifdelete
915094
Bu haberler ilginizi çekebilir