BBM'e Gelen Yeni Güncelleme Çok Konuşulacak!

Kendi zamanının efsane anlık mesajlaşma programı BBM, kısa süre önce iOS ve Android’e de geldikten sonra yeniden gündeme gelmişti. Popülaritesi kısa süren BBM'e gelecek olan yeni güncelleme ise çok konuşulacağa benziyor. Detaylar haberimizde...
27 Haziran 2015 19:05
BBMe Gelen Yeni Güncelleme Çok Konuşulacak!
Bir zamanlar tıpkı iOS için özelleştirilmiş iMessage gibi anlık mesajlaşma yazılımı olan BBM’de sadece BlackBerry ekosistemine hizmet vermekteydi. Özellikle BlackBerry’nin piyasada yer ettiği dönemlerde güvenlik konusunda da iddialı bir yapıya sahipti. Ancak kendine özgü tasarımı ne yazık ki kullanıcıların ilgisini görmeye devam etmedi ve Blackberry 10 işletim sistemiyle de BB artık piyasa elde edemedi.
 
 
 
Bunun üzerine bir süre sonra BlackBerry, BBM servisini diğer platformlara da açarak, en azından yazılım noktasında büyük kitlelere ulaşmayı amaçladı. İlk etapta medyada uyandırdığı ilgile BB’nin planladığı şekilde gitmişti. Ancak rakiplerinin, özelliklede WhatsApp gibi uygulamaların hali hazırda yaygın olarak kullanılması, deyim yerindeyse bir saman alevi misali BBM'in sönüp gitmesine neden oldu.
 
BlackBerry, BBM'i geliştiriyor!
 
Ancak BB, BBM’i geliştirmeye devam ediyor. Elinde tuttuğu kullanıcı kitlesine gerek iOS gerekse de Android tarafından daha iyi deneyim yaşatmak ve yeni kullanıcılar çekmek için gelişim göstermeyi sürdürüyor. Bu gelişimin en dikkat çekici olanı ise son BBM güncellemesi ile geldi.
 
Söz konusu güncelleme ile ilk olarak BBM, Android tarafında Materyal Dizayn anlayışını benimsemiş oldu. Yani Google’ın Andorid 5.0 Lollipop ile ortaya çıkardığı Materyal Dizayn yansımalarını, BBM’de artık bulunduruyor.
 
BBM artık daha güvenli ve Snapchat'e rakip!
 
Diğer bir öne çıkan güncellemenin getirdiği yenilik ise güvenlik konusunu hedef almış. BB firması zaten güvenlik konusunda her daim önemli firmalardan olduğu bilinen yazılımlar yapmasıyla ün kazanmıştı. Bu güvenliğini şimdide tüm platformlarda BBM güvenli mesajlaşma sistemi ile yeniden hissettirmiş oldu.
 
 
Söz konusu güvenli mesajlaşma sisteminin detaylarına değinmek gerekirse, artık kullanıcılar zamanlı mesaj veya medya paylaşımı yapabilecekler. Öte yandan gönderilen bir medyayı da geri çekmek artık mümkün hale gelmiş.
 
BBM Ekran görüntüsüne karşı!
 
Bunlara ek olarak, konuşma gizliliğinin üçüncü taraflara geçmesini önlemek için, eğer karşınızdaki herhangi bir ekran görüntüsü alır ise BBM bunu size bildirecek ve çeşitli davranışlar sergileyecek.
 
Ayrıca şifreli yazışmanın BBM için geliştirildiği düşünüyor. Bilindiği gibi iki taraf arasında yapılan yazışmalar eğer şifreli olmaz ise araya girecek bir hacker tarafından yazışmalar veya paylaşımlar açık hale gelebilir. Bu noktada BBM, mevcut sistemini bu güncelleme ile de arttırmış olabilir.
 
Söz konusu bu yeniliklere Snapchat kullanıcıları alışkın. Öyle görünüyor ki BlackBerry, Snapchat’in bu sevilen özelliklerini kendi isminin verdiği güvenli BBM ile buluşturmayı seçmiş.
 
Son olarak ise bu güvenlik servisinin ek olarak BBM’e 0,99$ karşılığı aktif edilebileceğini belirtelim. Yani BBM ücretsiz sunulurken, bu ekstra güvenlik paketi ayrıca sunuluyor. Ancak bu noktada ileride bir güncelleme ile farklı fiyat veya tümden ücretsiz kullanımı meydana çıkabilir.
shiftdelete
175447
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama