Avrupa, Windows Phone'u Seçti

Windows Phone, global pazarda ulaşamadığı pazar payına Avrupa'da yaklaşmış gibi görünüyor. Görünen o ki Avrupa Windows Phone'u seçti, en azından daha çok sevdi.
03 Nisan 2015 20:55
Avrupa, Windows Phoneu Seçti
Akıllı telefon pazarında çetin mücadele devam ederken, pazarın küçük ortağı Windows Phone bazı bölgelerde payını artırıyor. Küresel pazarda yüzde 3'ler civarında dolaşan ve yüzde 5 bandını aşamayan işletim sistemi, Avrupa'da daha çok tercih ediliyor.
 
 
Yüzde 10 barajı aşıldı
 
Kantar araştırma şirketinin 2015 yılı Şubat ayına kadar olan verileri, Windows Phone'un EU5 ülkelerinde önemli bir eşiği aştığını gösteriyor. Aralarında Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya'nın bulunduğu 5 ülkede Windows Phone'un pazar payı yüzde 10 bandını küçük bir yüzdeyle de olsa aştı. İşletim sistemi bu 5 ülkede yüzde 10.1 pazar payına sahip.
 
Android'in payı azalıyor
 
Windows Phone'un bu ülkelerdeki yıllık yükselişi de umut verici. Örneğin, Fransa pazarında işletim sisteminin pazar payı geçtiğimiz yılın başlangıcına göre 1.5 punlık bir yükselme kaydetmiş durumda. Fransa'da yüzde 4.3'ler civarından 5.9'a ulaşan pazar payı iOS ve özellikle Android'in payında azalmaya neden olmuş. EU5 ülkelerinin tamamında Andoid'in yüzde 3'lük bir kaybı bulunuyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Windows Phone başka ülkelerde de yükselişini sürdürebilecek mi?
shiftdelete
282681
Bu haberler ilginizi çekebilir