Asus Zenfone C Tüm Özellikleriyle Karşınızda

Fiyat/performans açısından dikkat çeken ürünler çıkaran Asus, yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Zenfone C'yi duyurdu. İşte Asus Zenfone C tüm özellikleriyle karşınızda.
09 Şubat 2015 12:11
Asus Zenfone C Tüm Özellikleriyle Karşınızda
Son dönemde mobilde önemli gelişmelere imza atan Asus, son olarak CES 2015'te gerçekleştirdiği etkinlikte, 4 GB RAM'li ilk akıllı telefon olan Zenfone 2'yi duyurmuştu.
 
CES 2015'te ön incelemesini yaptığımız Asus Zenfone 2 ve kamerası ile ön plana çıkan Asus Zenfone 2 hakkında detaylı bilgiyi, aşağıdaki bağlantılardan ulaşabileceğiniz haberlerde görebilirsiniz.
 
 
Yakın zaman önce ise Asus, Zenfone C adındaki yeni giriş seviye akıllı telefon modelini tanıttı. Özellikle fiyat performans ürünü olması nedeniyle ön plana çıkan Zenfone C modeline, bu haberimizde biraz daha yakından bakacağız.
 
 
Dayanıklı IPS LCD ekran!
Klasik Zenfone tasarım anlayışının korunduğu Zenfone C, önde 4.5 inç boyutta 480p çözünürlükte oleofobik koruma kaplamalı TFT LCD ekrana ve VGA çözünürlükte ön kameraya sahip.
 
Halen Android 5.0 Lollipop güncelleme çalışmalarını sürdüren Asus, giriş seviye Zenfone C modelinde Android 4.4.2 KitKat sürümüne yer vermiş. Zenfone C'ye Android 5.0 Lollipop güncellemesinin gleip gelmeyeceği konusunda ise, açıklama yapılmadı. Ancak muhtemel olarak Zenfone 6, 5 ve 4 modelleriyle birikte Zenfone C için de güncelleme yayınlanacaktır.
 
Yeterli işlemci ve depolama alanı!
İçerisinde daha önce Zenfone 4 modelinde kullanılan, Intel'in 1.2 Ghz hızında 4 çekirdekli Z2520 Atom işlemcisinin ve PowerVR SGX544 MP2 grafik işlemcisinin yer aldığı Asus Zenfone C, 1 GB RAM, 8 GB depolama ve 64 GB'a kadar MicroSD kartları destekliyor.
 
Boyutuna kısala biraz ağır!
4.5 inç boyutuna kıyasla 149 gr ile biraz ağır olan Zenfone C'nin kalınlığı, en kalın noktada 10.9 mm olarak ölçülmüş.
 
Arkasında 5 megapiksel çözünürlükte PixelMaster kameraya yer verilen Zenfone C ile, HDR modu ve ZenUI kamera uygulaması ile çok balarılı fotoğraflar yakalanabilir.
 
Boyutuna kıyasla güçlü görünen 2100 mAh bataryanın kullanıldığı Asus Zenfone C'nin bataryasının ne kadar dayanıklı olduğunu, detaylı Asus Zenfone C incelemesinde sizlere aktaracağız.
 
Giriş seviye için başarılı görünen Asus Zenfone C, Şubat ayı içerisinde satışa sunulacak.
shiftdelete
400201
Bu haberler ilginizi çekebilir