ASUS ZenFone C Kendini Gösterdi

CES 2015 etkinliğinin ilgi odağı akıllı telefonlarından olan Zenfone 2’nin ekonomik versiyonu olan ASUS ZenFone C kendini gösterdi ...
29 Ocak 2015 02:03
ASUS ZenFone C Kendini Gösterdi
ASUS, geçtiğimiz yıl ülkemize getirdiği üç akıllı telefonuyla yoğun ilgi görmüştü. Serinin orta ve büyük boy modelleri ZenFone 5 ve ZenFone 6, performans ve fiyat ortalamasını başarıyla tuttururken, ZenFone 4 ise ekonomik ve mütevazi bir cihaz hedefleyenlere hitap ediyordu.
 
 
Las Vegas’ta sergilenen ZenFone 2 ve ZenFone Zoom’u ilk gördüğümüzde, ASUS’un bu yılı bu iki cihazla geçireceğini ve çok fazla alt model üretmeyeceğini düşünmüştük. Oysa ki çokyanılmışız. Önce, 5,5 inç’lik ZenFone 2’nin 5 inç ekranlı bir modelinin daha üretileceği salık verilmişti. Şimdi de, ASUS ZenFone C adı verilen giriş seviyesi teknik özelliklere sahip cihazla karşı karşıyayız.
 
 
ASUS ZenFone C, 2 çekirdekli Intel Atom Z2520 işlemcili, 1 GB RAM’li ve 4,5 inç büyüklüğünde 480 x 854 piksel çözünürlüklü IPS LED ekranlı bir akıllı telefon. Yalnızca 8 GB dahili hafızaya sahip olmasıyla birlikte, microSD kart ile birlikte kullanılması kaçınılmaz hale gelen cihaz, ön yüzünde 0,3 megapiksel selfie kamerasına, arka yüzünde ise 5 megapiksel çözünürlüklü bir manzara kamerası sergiliyor.
 
ASUS akıllı telefon ürün ailesinde ZenFone 4’ün yerini alacağını düşündüğümüz ZenFone C’nin Malezya için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 97 $ . Ancak, cihazın ülkemizdeki temin edilebilirliği henüz kesinlik kazanmadı.
technolabs
764795
Bu haberler ilginizi çekebilir