Asus Transformer Book Trio

ASUS, Transformer serisini iyiden iyiye sıra dışı bir konuma taşıdı. Özellikle Transformer Book Trio’yu tanıtarak “3′ü 1 Arada” kavramını bilgisayar ve tablet dünyasına kazandıran ASUS, bu üründe nasıl bir iş çıkardı diye düşünüyorsanız incelemeye bir göz atın derim.
15 Eylül 2014 14:22
Asus Transformer Book Trio
 
Öncelikle ürünün tasarımına bir göz atalım.
 
Alüminyumun şıklığı
 
ASUS Transformer Book Trio, güçlü bir Android tablet ile güçlü bir dizüstü bilgisayarın birleşimi olarak nitelendirilebilir. Hem Android hem de Windows 8 işletim sistemine sahip olan cihaz, her iki formda da çok şık görünüyor. Fırçalanmış alüminyum kasasıyla ilk bakışta dikkat çeken Transformer Book Trio, tasarım konusunda kocaman bir artıyı hak ediyor.
 
 
ASUS Transformer Book Trio’yu önce bir tablet olarak ele alalım. 11,6 inç ekrana sahip olan tablet formu, en kalın noktasında 9,7mm kalınlığa ve 700g ağırlığa sahip. Tablet son derece şık görünüyor ve sorunsuz kullanılıyor. 700g ağırlık, böyle bir tablet için gayet başarılı bir değer. Transformer Book Trio’nun tablet formu, başlı başına iddialı bir ürün olmuş.
 
 
Tabletin etrafına göz attığımızda, ön kısımda sadece ekran ve ön kamera dikkat çekiyor. Tabletin fonksiyon tuşları arka kısımda sol üst tarafta konumlandırılmış. Tabletin kamerası arka alt kısımda duruyor ve açıkçası bu durum biraz rahatsız edici olabiliyor. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin Transformer Book Trio tablet ile biraz zorlanacağı aşikar.
Tabletin alt kısmında microSD kart yuvası, microUSB girişi ve 3,5mm kulaklık girişi bulunuyor. Tablet 64GB’a kadar microSD kart destekliyor.
Bu sadece klavye aparatı değil!
 
Klavye aparatına gelecek olursak, bu sadece bir klavye değil, aslında bir bilgisayar kasası. İçerisinde tercihinize bağlı olarak Intel Core i5 ya da Core i7 işlemci barındıran klavye aparatı, tam teşekküllü bir touchpad ile kaliteli bir ses sistemini kullanıcısına sunuyor.
 
Klavyenin üst kısmında bulunan tek tuş ile Android ve Windows 8 arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu gerçekten muhteşem bir imkan!
 
Bu cihaz en kalın noktasında 13,4mm kalınlığa ve 1kg ağırlığa sahip. Klavye aparatının tabletten ağır olmasının sebebi, 5070mAh pil ile birlikte tam teşekküllü bir ultrabook sistemini bünyesinde barındırıyor olmasından kaynaklı.
 
 
Klavye aparatında zengin bir giriş-çıkış paneli bulunuyor. Transformer Book Trio’nun klavye aparatında iki adet USB 3.0 yuvası, kombo ses girişi, micro HDMI yuvası, mini DisplayPort yuvası ve AC adaptör girişi bulunuyor. Bu klavye aparatını isterseniz mini HDMI ya da DisplayPort yuvası ile ekrana ya da televizyona bağlayarak ekransız da kullanabiliyorsunuz. Yani bu klavye aparatı, ofisinizde ya da evinizde 1kg’lık ekransız bir bilgisayar olarak da kullanılabilir durumda.
 
 
ASUS Transformer Book Trio’nun tasarımı enfes, sunduğu imkanlar muhteşem. Üç ayrı bilgisayar kullanımını bir araya getiren ASUS, teknoloji dünyasında ilk kez  “3’ü 1 arada” kategorisini bizlere sunmayı başarmış durumda.
 
Donanım – Performans
 
Tablet aparatında Intel Atom Z2560 işlemciye, klavye aparatında Intel Core i5 4200U ya da Intel Core i7 4500U işlemci seçeneklerine sahip olan ASUS Transformer Book Trio, gerçekten çok güçlü bir 3’ü 1 arada bilgisayar. Tablet aparatında 2GB LP DDR 2 1066MHz RAM, klavye aparatında 4GB DDR3 1600MHz SD RAM bulunuyor. Bilgisayarın tablet bölümü 16GB dahili depolama alanını 64GB microSD kart desteğiyle sunarken, klavye tarafı 500GB, 750GB ve 1TB gibi devasa depolama alanı seçenekleri sunuyor.
 
 
Bilgisayarın ekranı 11,6 inç boyutlu ve 1920×1080 piksel çözünürlüklü AHVA IPS panele sahip. Hem dokunmatik kullanım açısından hem de standart kullanımda çok başarılı bir ekranı bünyesinde barındıran ASUS Transformer Book Trio, görselliğe önem verenleri tatmin etmeye hazır.
 
En güncel PC oyunları oynanabiliyor
 
ASUS Transformer Trio’nun Android tarafında da, Windows 8 tarafında da performansı son derece yüksek. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelen, ancak güncellemeler açık durumda olan cihaz, Android platformunun tüm uygulamalarını ve oyunların büyük bir çoğunluğunu yüksek performansla çalıştırmaya hazır durumda
 
 
Klavye aparatının içerisinde bulunan donanım ise bundan çok daha fazlasını yapabilecek kadar güçlü. ASUS Transformer Book Trio ile piyasadaki tüm oyunları düşük grafik seviyesinde oynayabilir, hatta FIFA 14 ve PES 14 gibi fazla sistem istemeyen spor oyunlarını yüksek grafik seviyelerinde akıcı oynayabilirsiniz. Intel HD Graphics 4400 gömülü grafik işlemci, Hitman Absolution, Skyrim, Dead Space 3 ve Tomb Raider 2013gibi güçlü yapımları düşük grafik seviyesinde rahatlıkla oynatabiliyor.
 
Yüksek hızlı kablosuz bağlantı
 
Bağlantı tarafına gelecek olursak, kablosuz bağlantılar konusunda da her şey detaylıca düşünülmüş. ASUS’un yakından takip ettiği üst seviye Wi-Fi teknolojileri, ASUS Transformer Book Trio’da yerini almış durumda. Bilgisayarın tabletiyle 802.11n standartında, klavye aparatının donanımıyla yani Windows 8 modunda ise seviyeyi daha yukarı çıkarıp 802.11ac standartında kablosuz bağlantı kullanabilirsiniz.
 
 
Üst düzey ses tecrübesi
 
Tüm bu teknik özelliklerin dışında cihazda güzel bir ses sistemi olduğunu da unutmamak gerek. ASUS Transformer Book Trio ile müzik dinlemek ve film izlemek, Bang & Olufsen ICEpower ve ASUS SonicMaster teknolojileri sayesinde büyük keyif. Android tarafında da, Windows 8 tarafında da ASUS’un dahili ses yazılımlarına sahip olan bilgisayar, ses kalitesinden ödün vermiyor.
 
Uzun pil ömrü
 
Tableti ve klavye aparatıyla birlikte kullanıldığında toplam 9500mAh pil kapasitesine sahip olan Transformer Book Trio, kullanıcısının kullanım deneyimine göre değişecek şekillerde 6 ila 10 saat kullanım vaat ediyor. Böyle bir bilgisayar için 6 saat bile etkileyici bir süre. Yakın geçmişte 3 saat pil ömrüne “çok iyi” dediğimiz günleri unutmadık. Uzun pil ömrü, Transformer Book Trio’ya değer katan özelliklerden biri konumunda.
technolabs
334054
Bu haberler ilginizi çekebilir