Artık iPhone 6'ın Şarjı 1 Hafta Dayanacak!

Araçlar için kullanılan hidrojen yakıtlarını iPhone 6'ların batarya sistemine uyarlamayı başaran İngiliz bir şirket cihazın batarya ömrünü 1 haftaya çıkarmayı başardı! İşte detaylar.
25 Ağustos 2015 22:10
Artık iPhone 6ın Şarjı 1 Hafta Dayanacak!
Çoğu iPhone 6 kullanıcısı, telefonlarının şarjı 24 saat dayandığında bile şanslı sayılıyor. Ancak hidrojen yakıt hücreleriyle modifiye edilmiş iPhone 6 ile şarjı 1 hafta dayanabilen bir iPhone 6 kullanmak mümkün.
 
 
Şarjı 1 hafta dayanan iPhone 6!
 
Bir İngiliz şirketi, iPhone 6'nın bataryasına otomobillerde kullanılan hidrojen yakıt sisteminin küçültülmüş halini entegre etmeyi başardı. Bu sistem sayesinde şirket, modifiye ettikleri iPhone 6'ların şarjlarının 1 hafta dayandığını açıkladı.
 
Modifiyeli iPhone 6'lar hala şarj edilebilir bir bataryaya sahipler ancak şarj için bir hidrojen kaynağına ihtiyaç duyuyorlar. Bu iPhone 6'ların görünüş olarak normallerinden farkları ise, cihazlarda hidrojen şarjından dolayı açığa çıkan eser miktardaki su için açılmış ufak bir delik ve hücreleri doldurmak için cihaza entegre edilen özel bir şarj yuvası.
 
Yakında herkes bu sistemi satın alabilecek
 
Bu sistemin halka açılması ise modifiye işlemi ve tek kullanımlık hidrojen kaynakları sayesinde olacak. Modifiye edilmiş iPhone 6 sahipleri, alacakları tek kullanımlık kaynakları 1 hafta boyunca telefonlarına takılı şekilde tutacak ve bu şekilde cihazları 1 hafta dayanabilecek.
 
Bu sistemin gelecek yeni iPhone'larda, hatta diğer akıllı telefonlarda da kullanılabileceği söyleniyor. Belki de size haberini verdiğimiz bu sistem geleceğin şarj teknolojisi olacak, kim bilir?
shiftdelete
535239
Bu haberler ilginizi çekebilir