Apple’ın Tasarım Ekibi Geri Geldi!

Apple yeni adımlar atmaya devam ediyor.
10 Aralık 2017 00:12
Appleın Tasarım Ekibi Geri Geldi!
Şirketin onlarca farklı ürününün tasarımında imzası bulunan Jony Ive, 2015 yılında Apple’ın tasarım şefi oldu. Başarılı kariyeleri ile göz dolduran Ive’ın koltuğuna ise başkan yardımcıları Alan Dye ve Richard Howarth getirildi.
 
 
Tasarım şefi olması ile birlikte şirket içerisinde ilerleyen süreci uzaktan takip ederek, tasarım ekibinde yer alan diğer çalışanların aldıkları kararlara karışmayan Ive’ın şirketle yollarını ayırmayı planladığı iddia ediliyordu.
 
Jony Ive yeniden Apple tasarım ekibinin lideri oldu!
 
Kullanıcıların son dönemde satışa sunulan ürünlere gösterdikleri tepkilere kayıtsız kalmayan Apple’dan oldukça önemli bir hamle geldi. Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre, tekrar tasarım ekibinin başına geçen Jony Ive, yeni geliştirilen ürünlerin tasarımı için çalışmalara başladı.
 
 
TechCrunch’a konuşan bir Apple yetkilisi, Apple Park’ın tamamlanmasıyla birlikte Jony Ive’ın ekibin başına geçtiğini ve tasarım ekibinin yaptıkları tüm çalışmalar hakkında Ive’ye rapor vermeye başladığını açıkladı.
 
Bu kapsamda internet sitesinde yapılan değişiklikler gözden kaçmadı. Arayüz ve endüstriyel tasarımdan sorumlu başkan yardımcıları Alan Dye ve Richard Howarth’ın isimleri yönetimin yer aldığı sayfadan kaldırıldı.
 
Böylece Apple Park’ın inşa sürecinde doğrudan görev aldığı kanıtlanan Ive, şimdiden kullanıcıları heyecanlandırdı. Zira, Ive ve ekibinin yeni iPhone ve iPad modellerinde nasıl bir tasarıma imza atacağı büyük bir merak konusu.
 
Jony Ive’ın Apple’da imza attığı çalışmaların onu tasarım dünyasının bir yıldızı haline getirdiği tartışmasız bir gerçek. 1992 yılında şirkete dahil olan Ive, ilk olarak iMac üzerinde çalıştı. Sonrasında ise iPhone ve iPad’lerin geliştirilme sürecinde Steve Jobs ile doğrudan işbirliği yaptı.
 
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , Apple tasarım , tasarım
835134
Bu haberler ilginizi çekebilir