Apple'ın Shazam'ı Aldığı Kesinleşti!

Aldı alacak diye iddia edilirken sonunda Apple Shazam'ı aldı.
12 Aralık 2017 12:12
Appleın Shazamı Aldığı Kesinleşti!
Kullanıcıların şarkıları, filmleri, TV programlarını ve reklamları kısa ses klipleri üzerinden tespit etmesini sağlayan Shazam uygulaması artık resmen Apple çatısı altına girmiş durumda.
 
Apple ve Shazam birlikteliği nelere gebe?
 
Şirket tarafından yapılan açıklama, Shazam ve yetenekli ekibinin şirkete dahil olduğu belirtiliyor. Apple Music ve Shazam’ın doğal bir uyum içinde olduğu ve müzik keşfi için ortak bir tutku paylaştığının altı çizilirken, kullanıcılara harika müzik deneyimleri sunduğu vurgulanmakta. Ayrıca, mağaza için heyecan verici planların yapıldığı ve anlaşmanın onaylanması ile birlikte birleşmenin sabırsızlıkla beklendiği açıklanıyor.
 
 
Shazam ise şirketin bir parçası olduklarını duyurmanın heyecanını yaşıyor. Dünyanın en yüksek dereceli uygulamalarından birisi olduklarının altını çizen şirket, yüz milyonlarca kullanıcılarının olduğunu ve 
ile daha fazlasını sunacaklarını ifade ediyor.
 
Uygulamanın 1 milyar dolar değerlemesine rağmen, 400 milyon dolar meblağı kabul etmesi de ayrı bir tartışma konusu oldu. Öte yandan, uygulanabilir bir iş modeli bulunamaması ve 2016 yılında sadece 54 milyon dolar gelir elde etmesinin bu kararda etkili olduğu düşünülüyor.
 
 
Popüler uygulamanın Apple Music için çok daha gelişmiş deneyim sunmak üzere kullanılacağı ihtimali oldukça yüksek. Uygulamanın kapatılıp kapatılmayacağı da şimdilik bilinmiyor. Ayrıca, uygulamanın müzik ve ses tanımlamasının Siri dijital asistana daha iyi entegre edilmesi de mümkün. Şirketin artırılmış gerçeklik teknolojisini elde etmek de alıma etkili oldu gibi gözüküyor.
 
Anlaşmanın tamamlanması ise önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , apple music , Shazam
444182
Bu haberler ilginizi çekebilir