Apple'ın İlk Android Uygulaması Yayınlandı: Move to iOS

Apple, resmi olarak ilk defa Android platformu için hazırladığı Move to iOS uygulamasını, Google Play üzerinde yayınladı! Bu uygulamanın tüm detayları ve bilmeniz gerekenler haberimizde...
17 Eylül 2015 16:09
Appleın İlk Android Uygulaması Yayınlandı: Move to iOS
Tahmin edilenin aksine Apple, Android kullanıcılarına hizmet verecek bir uygulamadan ziyade, Android kullanıcılarını iOS platformuna daha kolay geçmelerini sağlayacak bir adım atmış durumda...
 
Google Play Store üzerinde “Move to iOS” ismi ile yayınlanan ilk resmi Apple uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere Android kullanıcılarını, iOS platformuna taşınmalarını kolaylaştırmak için hazırlanmış.
 
 
Söz konusu “Move to iOS” uygulaması, Apple’dan beklendiği üzere büyük kolaylık sunarak Android kullanıcılarının, yeni iPhone modeline geçmeden önce Android cihazlarında ki verilerini, eksiksiz aktarabilme imkanı sunuyor.
 
Kullanıcılar, Android cihazlarındaki; rehber, takvim, e-mail geçmişi ve hesapları, mesaj geçmişi ve fotoğraf albümünü, sadece birkaç adım ile iOS tarafına taşıyabiliyor.
 
 
“Move to iOS “ nasıl çalışıyor?
 
Bulut tabanlı çalışma şekline sahip olan “Move to iOS” uygulaması, sadece birkaç adımla kullanıcıların bilgilerini buluta aktarıyor ve kullanıcıya bir PIN kodu ulaştırıyor. Yeni iPhone modeline geçen bir Android kullanıcısı da, iPhone aktifleştirme sırasında dilerse bu PIN kodunu girerek, eski Android cihazındaki belirtilen tüm kategorilerin verilerini, kayıpsız olarak aktarmış oluyor.
 
 

 
Android 4.0 Kitkat ve üzeri kullanıcılarının herhangi bir depolama ihtiyacı olmadan ve veri kaybı yaşamaksızın iOS tarafına geçişi için hazırlanmış olan bu Apple'ın ilk resmi Android uygulaması, özellikle iOS tarafına geçiş yapacak kullanıcıların beğenisini kazanacağa benziyor.
shiftdelete
652489
Bu haberler ilginizi çekebilir