Apple'a AndroidWear Desteği Geliyor

The Verge sitesinin haberine göre Google çok yakın bir tarihte iPhone modelleri için Android Wear desteği getirmeyi planlıyor.
10 Nisan 2015 14:19
Applea AndroidWear Desteği Geliyor
The Verge sitesine açıklamada bulunan Android Wear geliştirici takımına yakın bir kaynağa göre, Google, iPhonelara Android Wear desteğini kazandırmak için son teknik detayları tamamlamak üzere.
 
 
iPhone'a yüklenen bir uygulama ile kazandırılacak olan Android Wear desteği ile akıllı saat üzerinden görselde görüldüğü gibi bildirimlere erişim imkanının yanında Google Asistan bilgi kartları desteği, sesli arama ve sesli komutlar ile GMail'den gelen mesajlara cevap verebilme gibi bazı Google uygulamaları ile ilgili yetenekler de getirilecek. 
 
 
Ancak bütün bu güzel özelliklerin iPhone'a getirilmesinden önce akıllara şöyle bir soru geliyor; Apple, iPhone'lara Android Wear desteği kazandıran uygulamanın App Store üzerinde yayınlanmasına izin verecek mi? İzin vermesi durumunu göz önüne aldığımız zaman Apple'ın büyük beklentilerle yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı Apple Watch ile Android Wear tabanlı saatlerin doğrudan rekabet edebilmesinin önü açılmış olacak ki Apple'ın pek de böyle birşeyi isteyeceğini düşünemeyiz. 
 
 
Daha önce de Google Haritalar uygulaması yüzünden karşı karşıya gelen şirketlerin bu aşamada tekrar aynı duruma düşmeleri oldukça olası bir durum. Apple'ın yorumda bulunmak istemediği, Google'ın ise "şu anda duyuralacak herhangi birşey yok" açıklamasını yaptığı olayla ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde hep beraber takip edip göreceğiz.
donanımhaber
1956
Bu haberler ilginizi çekebilir