Apple Watch'un Pil Ömrü Kaç Gün Olacak?

Merakla beklenen Apple Watch'un pil ömrüne yönelik yeni iddialar ortaya atıldı. Peki ama cihazın aktif ve normal kullanımda Apple Watch'un pil ömrü kaç gün olacak?
23 Ocak 2015 20:48
Apple Watchun Pil Ömrü Kaç Gün Olacak?
Apple'ın geçtiğimiz yıl iPhone 6 ve 6 Plus lansmanı sırasında tanıttığı Apple Watch'un pil ömrüne yönelik tartışmalar devam ediyor. Apple tarafından o günden beri konuyla ilgili net bir açıklama yapılmazken, eldeki tek veriler Tim Cook'un konuşmalarının satır aralarından yapılan çıkarımlar.
 
 
Normal kullanımda 19 saat
 
Lansman sırasında cihazın her gün şarj edilmeye ihtiyacı olacağını belirten açıklamalar yapan Cook'tan sonra, konuyla ilgili en ciddi iddia şirkete yakın bir gazeteciden geldi. 9to5mac sitesi editörlerinden Mark Gurman'a göre Apple Watch normal kullanımda 19 saat, aktif kullanımda ise 4 saat kullanım ömrü sunacak.
 
 
Aktif kullanımda sadece 4 saat
 
Uykuda geçen zamanı hesaba katarsak normal kullanımda 19 saatlik süre ideal gibi görünüyor. Buna rağmen, saat gibi kişisel bir aksesuarda şarj problemi olması kabul edilebilir bir durum değil. Yoğun uygulama kullanımı altındaki 4 saatlik süre de kulağa oldukça düşük geliyor.
 
Şarj süresi akıllı saatlerin kaderi olabilir
 
Şarj süresi akıllı saatlerin kalıcı ürünler olabilmesi açısından belirleyici unsurlardan biri olabilir. Akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar derken, kullanıcıları şarj derdine düşürecek yeni bir cihaz beklenen ilgiyi görmeyebilir. Bakalım Apple Watch sunduğu pil ömrü ile teknolojiseverleri ikna etmeyi başarabilecek mi?
shiftdelete
615297
Bu haberler ilginizi çekebilir