Apple Watch’ın İşlemcisini Samsung Üretmiş

Apple’ın giyilebilir teknoloji devrimi yaşatacağı iddia edilen akıllı saati Apple Watch’ın işlemcisi Samsung tarafından üretilmiş.
10 Ocak 2015 16:15
Apple Watchın İşlemcisini Samsung Üretmiş
Bunca yıldır giyilebilir teknoloji akımına mesafeli davranan Apple, 2014 yılında bombayı patlattı ve akıllı saat geliştirdiğini dünyaya duyurdu. iPhone 6 lansmanında, iPhone 6’dan daha fazla vakit ayırılan Apple Watch, bugüne dek duyurulan giyilebilir cihazlar arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip.
 
 
Apple’ın el attığı her sektörde gelişimi tetikleyen bir üretici olduğu ortada. Şirketin akıllı saat işlemcisi Apple S1’in de, tıpkı önceki nesil Apple ürünlerindeki işlemcilerde olduğu gibi, sektörü yönlendiren niteliklere sahip olması bekleniyor. Henüz Apple S1’e ilişkin hiçbir teknik özellik paylaşılmadı ancak, üreticisi, ya da üreticilerinden birini öğrenmeyi başardık.
 
Apple S1’in tedariğini üstlenen markalardan ilkinin Güney Koreli çok yönlü teknoloji üreticisi Samsung olduğu söyleniyor. Güney Koreli markaya verilen Apple S1 siparişinin 12 inç büyüklüğünde 3000 ile 4000 adet tabakadan ibaret olduğunu da belirtelim.
 
2015 yılı içerisinde 10 milyon adet Apple Watch üretmeyi planlayan Apple’ın senelik 36000 ile 48000 adet 12 inç Apple S1 seti ile idare edemeyeceği ortada. Samsung’dan kalan üretim açığını doldurabilecek en makul aday, Apple A8 ve A8X işlemcisini üreten Tayvanlı TSMC olacak gibi görünüyor.
technolabs
149913
Bu haberler ilginizi çekebilir