Apple Watch Nisan'da Çıkıyor

Apple'ın merakla beklenilen akıllı saati Apple Watch için geri sayım sürüyor. Daha önce Mart ayında satışa sunulacağı tahmin edilen akıllı saat için yapılan yeni açıklamaya göre Apple Watch nisan'da çıkıyor.
28 Ocak 2015 17:23
Apple Watch Nisanda Çıkıyor
Daha duyurulmadan bile aylarca gündemi meşgul eden Apple Watch, geçtiğimiz yıl Apple'ın Eylül etkinliğinde ilk defa lanse edilmiş ve merakla beklenilen akıllı saat için 2015 tarihi işaret edilmişti.
 
Düzenlenen etkinliğin ardından başlayan meraklı bekleyişde artık yavaş yavaş sona yaklaştığımızı ilan eden haber ise Apple'ın ilk çeyrek rakamlarının açıklandığı konferans konuşmasında geldi.
 
 
Apple'ın 2015 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığı konferans görüşmesinde, CEO Tim Cook Apple Watch'un Nisan ayında pazardaki yerini alacağını açıklarken gün olarak net bir tarih vermekten kaçındı.
 
 
Böylelikle sizlerle daha önce burada yer alan haberimizde paylaştığımız Mart ayı ile ilgili iddialar yalanlanmış olurken, bu gecikmenin sebebinin Apple'ın ilk pil konusunda istediği noktaya gelmesinin uzun sürmesi olduğu iddia ediliyor.
 
Sizlerin de bildiği gibi Apple Watch'un normal kullanımda 19 saat, aktif kullanımda ise 4 saat kullanım ömrü sunacağı iddia ediliyor. Görünen o ki, Moto 360'da dahil olmak üzere, özellikle renkli ve dokunmatik ekrana sahip tüm akıllı saatler şarj konusunda bir süre daha beklentileri karşılamayacak.
shiftdelete
489443
Bu haberler ilginizi çekebilir