Apple Watch Kullanıcıları Hayal Kırıklığına Uğradı

Uzun bir bekleyişin ardından çıkan ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken Apple Watch sahipleri akıllı saatlerinden pek de memnun değil. Kullanıcıların \%62’si cihazı yakınlarına tavsiye etmiyor! Sebebi ise bu haberde.
15 Haziran 2015 21:33
Apple Watch Kullanıcıları Hayal Kırıklığına Uğradı
Apple, bu yıl giyilebilir teknoloji alanına girdi ve ilk etapta 1 milyon’un üzerinde Apple Watch satmayı başardı. Fakat, şirketin ilk akıllı saatinin beklenen kullanıcı deneyimini sağlamakta zorlandığını da belirtmek durumundayız. Tüketici araştırmaları şirketi UserTesting, 52 Apple Watch kullanıcısının katıldığı bir anket düzenledi.
 
 
Ankete katılanların %29’u, Apple Watch’ın adım sayma ve spor istatistiği özelliklerini beğeniyor. Kullanıcıların %19’uysa, akıllı telefon bildirimlerini cihazın minik ekranından görmekten son derece mutlu görünüyor. Geri kalan kullanıcılarsa, Apple marka akıllı saati satın almış olmanın haricinde bir niteliğe önem vermiyorlar anlaşılan.
 
Apple’ın ilk giyilebilir cihazını satın alanlar, aygıtı yakınlarına tavsiye etmekten çekiniyorlar. Apple Watch anketi katılımcılarının %62’lik bölümü, arkadaşlarının ve ailelerinin bu ürünü tercih etmesinde ısrarcı olmayacaklarını belirtiyorlar. Akıllı saatin uygulamalarının yavaş çalışması, kullanıcıların en fazla rahatsız olduğu özellik olarak karşımıza çıkıyor.
technolabs
892613
Bu haberler ilginizi çekebilir