Apple Watch Gold Anında Tükendi!

24 ayar altından üretilen Apple Watch Edition modeli, ön siparişe sunulduğu Çin'de 1 saat içinde tükendi!
10 Nisan 2015 14:19
Apple Watch Gold Anında Tükendi!
ABD’nin ardından dünyanın en büyük ticari pazarı olmasıyla dikkat çeken Çin, 2014 yılı itibarıyla 8 trilyon 939 milyar $ milli gelire sahip. Fakat ülkenin kalabalık nüfusu, bu gelirin kişi başına orrtalama 6,600 $ (2013 yılı itibarıyla) olarak dağılmasına sebep oluyor. Türkiye’de kişi başına gayri safi yurtiçi hasılanın %60’ına denk gelen bu rakam, Çin’deki birçok insanın açlık sınırında yaşadığını ortaya koyuyor.
 
 
Fakirliğin bol olduğu bir memlekette zenginler de aşırı zengindir. Çin için de bu durum değişmiyor. Ülkedeki zengin kesim, bir kalemde akla hayale sığmayacak harcamalar yapabiliyor. Apple Watch’ın altın kasalı sürümünü de bu harcamalar arasına sığdırabiliriz. Altından üretilen Apple Watch Edition’ın kimi modelleri 20.622 $ fiyat etiketine kadar ulaşsa da, bu durum zengin Çinliler için hiç sorun olmadı. Apple’ın ülkedeki internet sitesinde ön satışa çıkan altın Apple Watch’lar, on binlerce Dolar’lık fiyat etiketlerine rağmen kapış kapış satıldı.
 
Çin için ayrılan Apple Watch Edition’ların 1 saat içinde tümüyle tükendiği söyleniyor. Teslim süresi 4 ile 6 hafta olarak gösterilen saatin Türkiye’ye ne zaman uğrayacağı henüz kesinleşmedi.
technolabs
857111
Bu haberler ilginizi çekebilir