Apple Pay Rekor Kırdı

Popülaritesi giderek artan Apple Pay ile ilgili çarpıcı bir veri de Bank of America'dan geldi. Bankanın açıklamasına göre mobil ödeme sistemindeki kart sayısı 1 milyonu geçti.
16 Ocak 2015 19:19
Apple Pay Rekor Kırdı
Apple'ın geçen yıl Eylül ayında iPhone 6 ile birlikte tanıttığı mobil ödeme sistemi Apple Pay, 20 Ekim tarihinde ABD'de kullanıma sunuldu. İlk günden beri büyük ilgi gören sistem, kullanım alanlarını her geçen gün artırdı. Sistemde yer alan bankalardan biri olan Bank of Amerika'nın paylaştığı son veriler de Apple Pay'in popülaritesini gözler önünde seriyor.
 
 
1.1 milyon kart
 
Apple Pay ödeme sisteminin en büyük partnerlerdin biri olan Bank of America, şu an itibarıyla 1.1 milyon kartın Apple Pay sistemine dahil olduğunu açıkladı. Bu rakamın sadece bir bankanın kartlarına ait olduğu düşünülürse Apple Pay'in önümüzdeki günlerde artışını sürdüreceğini söylemek güç değil.
 
 
Yeni markalar sisteme ekleniyor
 
Bankaların yanı sıra, Apple Pay sistemine dahil olan markaların sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak Birleşik Devletler'in süper market zincirleri Lucky, Save Mart, FoodMaxx markaları da sisteme dahil oldu. Bakalım Apple Pay ABD dışında ne zaman kullanıma sunulacak?
shiftdelete
Etiketler : Apple , apple pay , iOS , iPhone 6 , mobil ödeme
106878
Bu haberler ilginizi çekebilir