Apple, Müzik Servisi Shazam'ı Alacak!

Apple popüler müzik servisi Shazam'ı satın almayı planlıyor.
09 Aralık 2017 23:32
Apple, Müzik Servisi Shazamı Alacak!
Apple, TechCrunch'ın haberine göre, çevredeki müziklerin hangi şarkıcıya ait olduğunu ve şarkının kendisini bulan uygulama Shazam'ı satın almak için çalışmalara başladı. Haberi doğrulayan Recode, anlaşmanın 400 milyon dolar civarında olduğunu söylüyor.
 
Apple için, Shazam büyük önem taşıyor. Apple Music servisinin Spotify ile rekabette öne geçmesi için çalışan şirket, yakın zamanda platforma müzik ve ses tanıma teknolojilerini de ekleyebilir.
 
The Wall Street Journal, Apple'ın uygulamayı satın aldıktan sonra kapatmayı planladığını söyledi. Belirtilene göre, Shazam'ın günde 1 milyondan fazla ziyaretçisi var. Shazam'ın Snapchat ile de bir anlaşması var. Satın alımın bu anlaşmalardan herhangi birini nasıl etkileyeceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 
1 milyarın üzerinde indirmeye sahip olan Shazam, yaklaşık 19 yıllık geçmişiyle popüler oldu ancak şirket, 2016 yılında yalnızca 54 milyon dolarlık gelir elde edebilmişti. Yıl içinde 5.3 milyon dolar zarara uğrayan şirket Apple'ın bir parçası olduktan sonra, bir kar etme kaygısı yaşamayacak.
teknokulis
868067
Bu haberler ilginizi çekebilir