Apple Music İle Spotify Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Apple'ın tartışmalarla birlikte tanıtılan yeni müzik servisi ile en büyük rakibi Spotify arasındaki rekabet giderek kızıştı. Son yapılan anketlere göre Apple Music, Spotify'dan kullanıcı çalmaya devam ediyor...
19 Temmuz 2015 22:50
Apple Music İle Spotify Arasındaki Rekabet Kızışıyor
Müzik akış servisileri arasındaki rekabet tüm hızı ile devam ediyor. Reklamlı - ücretsiz dinleme özelliği ile kullanıcıların gönlüne taht kuran Spotify, ücretli aboneliklerde pay kaybediyor. Apple'ın geçtiğimiz ay kullanıma sunduğu müzik akış servisi Apple Music, iOS ve Mac kullanıclarını cezbetmiş durumda. 9to5mac sitesinin yaptığı anket çalışması, Apple Music'e gelen kullanıcıların çoğunun Spotify'dan olduğunu gösteriyor.
 
 
Spotify'dan Apple Music'e geçiş
 
Okuyuculara "Apple Music kullanıcısı mısınız, hangi müzik akış servisinden geçiş yaptınız?" şeklinde soru yönelten sitenin verileri oldukça ilginç. Katılımcıların yüzde 20'ye yakını Apple Music servisinin ilk abone oldukları müzik akış servisi olduğunu belirtirken yüzde 33.51 oranında kullanıcı, Spotify'dan Apple Music'e geçiş yaptığını belirtiyor. Bu cevap, Apple Music kullanıcıları arasındaki en büyük paya sahip cevap olarak dikkat çekiyor.
 
 

 
Android'de etkisi ne olacak?
 
Apple Music'e ABD'de popüler olan müzik servisi Pandora'dan yüzde 3'e yakın geçiş mevcut. Yaklaşık yüzde 2.5 oranında ise Apple'ın satın aldığı Beats'in müzik servisinden Apple Music'e geçen kullanıcı mevcut. Apple'ın kendi müzik servisini Android'e sunmasıyla Spotify ve diğer servislerden Apple Music'e geçiş oranının biraz daha artacağı düşünülebilir. Bakalım önümüzdeki dönemde müzik akış pazarı nasıl şekillenecek?
shiftdelete
926387
Bu haberler ilginizi çekebilir