Apple Music İle Spotify Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Apple'ın tartışmalarla birlikte tanıtılan yeni müzik servisi ile en büyük rakibi Spotify arasındaki rekabet giderek kızıştı. Son yapılan anketlere göre Apple Music, Spotify'dan kullanıcı çalmaya devam ediyor...
19 Temmuz 2015 22:50
Apple Music İle Spotify Arasındaki Rekabet Kızışıyor
Müzik akış servisileri arasındaki rekabet tüm hızı ile devam ediyor. Reklamlı - ücretsiz dinleme özelliği ile kullanıcıların gönlüne taht kuran Spotify, ücretli aboneliklerde pay kaybediyor. Apple'ın geçtiğimiz ay kullanıma sunduğu müzik akış servisi Apple Music, iOS ve Mac kullanıclarını cezbetmiş durumda. 9to5mac sitesinin yaptığı anket çalışması, Apple Music'e gelen kullanıcıların çoğunun Spotify'dan olduğunu gösteriyor.
 
 
Spotify'dan Apple Music'e geçiş
 
Okuyuculara "Apple Music kullanıcısı mısınız, hangi müzik akış servisinden geçiş yaptınız?" şeklinde soru yönelten sitenin verileri oldukça ilginç. Katılımcıların yüzde 20'ye yakını Apple Music servisinin ilk abone oldukları müzik akış servisi olduğunu belirtirken yüzde 33.51 oranında kullanıcı, Spotify'dan Apple Music'e geçiş yaptığını belirtiyor. Bu cevap, Apple Music kullanıcıları arasındaki en büyük paya sahip cevap olarak dikkat çekiyor.
 
 

 
Android'de etkisi ne olacak?
 
Apple Music'e ABD'de popüler olan müzik servisi Pandora'dan yüzde 3'e yakın geçiş mevcut. Yaklaşık yüzde 2.5 oranında ise Apple'ın satın aldığı Beats'in müzik servisinden Apple Music'e geçen kullanıcı mevcut. Apple'ın kendi müzik servisini Android'e sunmasıyla Spotify ve diğer servislerden Apple Music'e geçiş oranının biraz daha artacağı düşünülebilir. Bakalım önümüzdeki dönemde müzik akış pazarı nasıl şekillenecek?
shiftdelete
443261
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama