Apple Music Hakkında Herşey

Apple'ın bugün itibariyle iPhone, iPad ve iPod Touch için yayınladığı iOS 8.4 ile birlikte kullanıma sunulan Apple Music yepyeni bir müzik deneyimi sunuyor. Karşınızda Apple Music'in getirdiği yenilikler...
30 Haziran 2015 23:09
Apple Music Hakkında Herşey
Apple'ın bugün Türkiye saati ile 18:00'da yayınladığı iOS 8.4 güncellemesinin en önemli yeniliği olan yenilenmiş Müzik uygulaması ile birlikte Apple Music de kullanıcıların erişimine açıldı.
 
 
Apple'ın 8 Haziran'da San Francisco'da düzenlenen WWWDC açılış sunumunda tanıttıı Apple Music uygulaması, günde 24 saat tüm dünyaya canlı yayın yapan bir radyo ile birlikte müzikseverler ve sanatçıları da bir araya getiriyor, bağlantı kurmalarını sağlıyor.
 
Apple Music Nedir?
 
Aslına bakacak olursanız Apple Music, sadece iOS 8.4'de sunulan yeni bir uygulama değil Apple'ın yeni çevrimiçi müzik hizmeti olarak göze çarpıyor.
 
Şu anda 43 milyondan fazla şarkı içeren iTunes müzik katalogunun 30 milyondan fazla parçalık kısmını bünyesinde burunduran ve her geçen genişleyen müzik katalogu ile herhangi bir şarkıyı, albümü veya çalma listesini internetten dinlemeniz mümkün.
 
Bunun dışında sadece dilediğiniz müzik değil küratörler tarafından Apple Music için özel olarak hazırlanan çalma listelerinden ruhunuza uygun olanları da dinleyebilir ya da "Sizin İçin" bölümünde size özel kişiselleştirilmiş çalma listelerini dinleyebilirsiniz.
 
Apple Music Radio
 
Kişisel görüşüme göre Apple Music'in en etkileyici iki özelliğinden biri olan Apple Music Radio'da 100'den fazla ülkede canlı yayın yapacak olan Beats 1 radyosunu dinleyebilirsiniz. Los Angeles'ta Zane Lowe, New York'ta Ebro Darden ve Londra'da Julie Adengua gibi DJ'lerin yöneteceği Beats 1 radyosu 24 saat boyunca canlı bir radyo deneyimi vaat ediyor.
 
Siri ile Apple Music Keyfi
 
Bir diğer etkileyici Apple Music özelliği olarak ise karşımıza Apple'ın iOS cihazlarında yer alan sesli asistanı Siri karşımız çıkıyor.
 
Siri'ye "Bana 2014'ün en iyi şarkılarını çal" ya da "Bana Selma filminden şarkılar çal" dediğinizde Siri istediğiniz sonucu Apple Music üzerinde çalıyor. Diğer çevrimiçi müzik servislerine göz attığımızda ise bu özellik şu anda alanında tek olarak karşımıza çıkıyor.
 
Apple Music Connect
 
Daha önce çeşitli ağlarda gördüğümüz sanatçı ve hayran birlikteliğini Apple Music'e taşıyan Connect özelliği sanatçılar ve kullanıcıları bağlantı kurabilmesi için hazırlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
 
Sanatçılar bu özellik ile şarkı sözlerini, sahne arkası fotoğraflarını ve daha birçok şeyi hayranları ile paylaşabilecekler.
 
Apple Music Fiyatı Ne Kadar?
 
Bugün itibari ile 100'ün üzerinde ülkede kullanıma sunulan Apple Music, 3 ay boyunca ücretsiz abonelik ile kullanıcılara sunulacak.
 
Bu 3 aylık sürenin ardından ise ücretli abonelik sistemine geçecek olan Apple Music'de bireysel abonelik aylık 9,99 Lira olarak karşımıza çıkarken, altı aile üyesine kadar hizmet verebilen aile planı ise aylık 14,99 TL gibi hesaplı bir abonelik ücreti ile dikkat çekiyor.
 
Mac, PC ve Android Kullanıcıları da Kullananabilir
 
Bugün itibari ile yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi ile kullanıma sunulan Apple Music, bu güncelleme ile iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda kullanılabiliyor.
 
Ayrıca iOS 8.4 yüklü iPhone ile eşleştirilmiş Apple Watch üzerinde de kullanılabilen Apple Music'i PC ve Mac üzerinde kullanabilmek için ise iTunes'u en yeni sürüme güncellemeniz gerekiyor.
 
Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları ise sonbaharda yayınlancak olan Apple Music uygulaması ile Apple Music'i kullanabilecek.
shiftdelete
55474
Bu haberler ilginizi çekebilir