Apple moda editörlerini çağırıyor

Apple'ın 9 Eylül tarihinde yapılacak iPhone etkinliğinde iWatch akıllı saatinin tanıtılacağına yönelik ciddi iddialar gündeme gelirken, yaşanan bir gelişme bu iddiaları güçlendirdi. Apple sadece basın mensuplarını tanıttığı etkinliğe bu kez moda editörlerini de çağırdı.
08 Eylül 2014 16:51
Apple moda editörlerini çağırıyor
Marie Claire ve Fashionista editörleri ilk kez bir Apple etkinliğine davet edildiler. Bu da iWatch ile ilgili izlenimlerin farklı moda dergilerinde ve sitelerinde kendisine yer bulması anlamına geliyor. Zira Apple'ın iWatch tasarımı ile ilgili önemli tasarımcılardan destek aldığı iddia ediliyordu. Böylece cihaz sadece bir akıllı saat değil bir aksesuar olduğunu da göstermiş olacak. Etkinliğe davet edilen moda editörleri de Apple'ın giyilebilir bir cihaz tanıtacağını düşünüyor. 
 
Apple'ın iWatch modelini haftaya tanıtsa da satışa sunma tarihinin gelecek yılı bulabileceği belirtiliyor. Zira iOS 8 gibi iWatch da yazılım ve geliştirici desteğini tam olarak inşa ettikten sonra tüketiciye sunulacak. Saat için üçüncü taraf geliştiricilerin uygulama yazabileceği de iddialar arasında. 
 
Kavisli ekran, kablosuz şarj, safir cam gibi özellikler bir tarafa bırakıldığında pil konusunda bazı endişeler mevcut. Üretim safhasında rol alan bir kaynağın ifadesinde batarya ömrünün hayal kırıklığı olduğunu belirtmesinin ardından iWatch cihazının ne kadar kullanım süresi sunacağı merak konusu oldu. Zira piyasadaki rakipleri 2-10 gün arasında değişen süreler sunuyor ve iWatch bu değerlerin arasında kalırsa kendisini farklılaştıramayacak.  
donanımhaber
Etiketler : akıllı saat , Apple , iOS 8 , iWatch
194528
Bu haberler ilginizi çekebilir