Apple Güncellemelerde Yanlışlık Yaptı!

Apple yanlışlıkla eski güncellemelerin yüklenmesine izin verdi. Bazı kullanıcılar ise telefonlarına iOS 6'yı yükledi.
14 Ocak 2018 10:28
Apple Güncellemelerde Yanlışlık Yaptı!
Apple bilindiği üzere telefonlarına eski güncellemeye dönüş kapısını yeni güncellemeler çıktıkça kapatmayı tercih ediyor. Tabii ki bundaki temel sebep güvenlik. Uzun zamandır böyle bir politika yürüten şirket geçtiğimiz gün ise bu konuda ciddi bir hata yaptı. Gelen raporlara göre Apple yanlışlıkla kısa süreliğine geri dönüş kapısını açık bıraktı ve çok çok eski iOS sürümlerine bile geri dönüş sağlanabildi.
 
 
iOS 6 yükleyenler var!
 
Reddit'ten bazı kullanıcılar tarafından duyurulan bu kısa süreli açık kapatılana kadar kullanıcılar güncel iPhone modellerini iOS 10'a, iOS 9'a ve hatta iOS 6.1.3 sürümüne bile geri döndürmüşler. Burada ilginç olan durum ise bu kadar çok kullanıcının nasıl güvenlik endişesi duymadan bu kadar eski sürümlere geri dönüş yapmaları. Burada iki durum var gibi görünüyor. Birincisi bunu yapıp ilgi çekmek (iPhone X'te iOS 6 kullanmak çok ilgi çekecektir) veya mevcut iOS 11 güncellemesinden aşırı hoşnutsuz olmaları.
 
 
Biz bu kullanıcıların hangi amaçla bu kısa süreli açıktan faydalanıp eski güncellemeleri yüklediklerini tam olarak bilemiyoruz ancak olası güvenlik problemleri için yine de onları uyarmayı ihmal etmeyelim.
 
Apple açığı kapattı
 
Bu arada Apple ise Reddit'te konu popüler olduktan sonra bu geri dönüş açığını kapattı. Yani sizin şu an için iOS 11'den aşağı sürümlere geri dönüş şansınız bulunmuyor.
 
teknokulis
Etiketler : Apple , iOS 10 , iOS 6 , iOS 6.1.3 , iOS 9 , iPhone X , reddit
697803
Bu haberler ilginizi çekebilir