Apple Google'a Karşı: Apple Search

Apple Google'a karşı arama motoru geliştiryor: Apple Search. Detaylar haberimizde...
05 Şubat 2015 17:18
Apple Googlea Karşı: Apple Search
Apple ile Google arasındaki rekabeti bilmeyen yoktur. Özellikle son yıllarda iOS ve Android arasındaki savaşın şiddetinden anlaşılabilen ateşli rekabet, son gelişmelere göre arama motoru pazarına da sıçrayabilir.
 
Apple tarafından yayımlanan bir iş başvurusu ilanını ortaya çıkaran Cult of Mac, Cupertino’lu teknoloji devinin “Yüz milyonlarca kullanıcısı olan bir arama motoruna destek verecek proje menajeri” ibaresini ve “Bilgisayarların ve mobil cihazların kullanımında yaşanacak devrimde rol oynayın” cümlelerini paylaşarak  teknoloji gündemine damgasını vurdu. Bu cümleler, teknoloji kulislerinde “Apple kendi arama motorunu geliştirebilir” yorumlarının paylaşılmasına yol açtı.
 
Başvuru ilanlarının yer aldığı alanda “Apple Search” ibaresi de hemen dikkat çekiyor. Birçok alanda acımasız rekabet içerisinde olan iki firmanın mobil işletim sistemleri, giyilebilir teknolojiler, mobil uygulamalar ve harita hizmetleri gibi konularda defalarca karşı karşıya geldiğini görmüştük. Şimdi “Arama motoru pazarında dev bir rekabet neden olmasın?” sorusunu sormadan edemiyoruz. Bakalım bu konu hakkında daha ne gibi gelişmeler duyacağız.
haber.incehesap.com
Etiketler : Android , Apple , apple search , google , iOS
651654
Bu haberler ilginizi çekebilir