Apple Bükülme Sorununu Çözdü Mü?

Apple Bükülme Sorununu Çözdü Mü? Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre Apple, iPhone 6 Plus’ın olay yaratan kolay bükülme sorununu sessizce çözüme kavuşturdu.
31 Ekim 2014 18:09
Apple Bükülme Sorununu Çözdü Mü?
Akıllı telefonların kimisi metal kasaya, kimisi plastik kasaya sahip. Bugüne kadar hangi kasa malzemesinin daha avantajlı olduğu tartışıldı durdu. Bir yandan da üreticiler akıllı telefonlarının kalınlığını minimum seviyeye çekmeye savaştı durdu. Apple’ın yeni akıllı telefonları da maksimum incelik sloganıyla karşımıza çıkmıştı. Cihazlar çok güzeldi ama sonuç pek iyi olmadı. Bir “telefon bükme” videosu ortalığı birbirine kattı.
 
 
Bu doğrultuda, iPhone 6 Plus piyasaya çıktığından beri bu telefonun özellikleri ya da kullanım tecrübesinden çok, kolay bükülme sorunu konuşuluyor. Apple tarihine “Bendgate” adıyla geçen sorun, arkasında milyonlarca yorum ve belki yüzlerce bükülmüş iPhone 6 Plus bıraktı. Peki Apple bu sorunu sessiz bir şekilde çözmüş olabilir desek ne dersiniz?
 
Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, Reddit kullanıcılarından birinin iddiasına göre iPhone 6 Plus üretimine daha güçlü gövde tasarımıyla devam ediyor. Kolay bükülebilen kasanın zayıf noktalarını güçlendiren Apple, iddialara göre sessiz bir şekilde bu sorununun üstesinden gelmiş durumda.
 
Apple iPhone 6 Plus’ın kolay bükülebilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sorun sizi cihazı satın almaktan alıkoyar mı?
technolabs
495596
Bu haberler ilginizi çekebilir