Apple 1 Milyar Satış Yaptı

Apple 1 milyar satış yaptı ... Apple birinci çeyrek rakamlarını her zaman olduğu gibi konferans görüşmesi ile açıklarken, bir milyarıncı iOS cihazın satıldığı açıklandı.
28 Ocak 2015 17:23
Apple 1 Milyar Satış Yaptı
Apple, her çeyrekte düzenlediği konferans görüşmelerinin bir yenisini de dün düzenlerken, 2015 yılında düzenlenen ilk konferans görüşmesinde 2014'yılının son çeyreğinde, ABD için tatil sezonu, yapılan satışlar hakkında rakamları paylaştı.
 
 
Sizlerle buradaki haberimizde de paylaştığımız gibi yeni bir rekora imza atarak 3 aylık süreçte 74.6 milyar dolar gelir elde eden Apple, 18 milyar dolar kar ettiğini açıkladı. 
 
 
Konferansta iPhone'un yanı sıra hem Mac hem de iPad konusunda da satış rakamlarından bahsedilirken, CEO Tim Cook Apple'ın bu dönemde 1 milyarıncı iOS cihazını sattığını açıkladı.
 
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında bir milyar cihaz barajını geçen Apple, 1 milyarıncı cihaz olan 64 GB iPhone 6 Plus'ı ise merkez binasında 1 milyar cihaz kilometre taşının anısına saklıyor
 
Apple Watch'dan da Bahsedildi
 
Başarılı geçen son çeyreğin rakamlarından bahsedilen konferans görüşmesinde ayrıca Apple'ın önümüzdeki aylarda satışa sunacağı Apple Watch'dan da bahsedildi.
 
Apple Watch'un Nisan ayında satışa sunulacağını açıklayan Tim Cook, net bir tarih vermekten kaçındı.
shiftdelete
270960
Bu haberler ilginizi çekebilir