Android'de Snapchat Resimleri Neden Kötü Görünüyor?

Snapchat resimlerinin Android'de neden kötü göründüğü anlaşıldı.
30 Kasım 2017 21:21
Androidde Snapchat Resimleri Neden Kötü Görünüyor?
Android telefonlar genellikle iPhone'lardan daha benzer veya daha iyi kameralara sahipler. Fakat Snapchat'da, çok etkili değil. 
 
Android'lerden alınan anlık mesajlar iPhone'lardan çok daha kötü. Bunun nedeni ise, iPhone için bir uygulama geliştirmenin daha kolay bir yol olması. Geliştiriciler yalnızca birkaç Apple cihazını düşünmek zorunda. Fakat Android için, yüzlerce farklı telefon var, hepsi farklı ekran boyutlarına sahip ve Android yazılımının farklı sürümlerini çalıştırıyor.
 
 
Snapchat, Android uygulamalarının çok farklı sürümlerini geliştirme konusunda bir yol buldu. Gerçek kamera ile gerçek bir fotoğraf çekmek yerine, uygulama yalnızca kamera görünümünüzün bir ekran görüntüsünü alır. Bu şekilde, resim yakalama yöntemi, resim kötü olsa bile, çoğu Android telefonda çalışıyor.
 
Snapchat'ta kamerayı kullanan Google Pixel 2 gibi birkaç Android cihazı var. Ancak, bir dahaki sefere Android'de arkadaşınızdan kötü bir fotoğraf gördüğünüzde, nedenini biliyor olacaksınız. Muhtemelen sadece bir kamera ekran görüntüsü.
 
Snapchat, üçüncü çeyrek kazanç açıklama konferansında Android uygulamalarında bazı iyileştirmeler yapacaklarını söylemişti. CEO Evan Spiegel, "Snapchat'a erişmek için kullanılan farklı Android telefonların hacmi göz önüne alındığında, kalite çabalarımızı korumak için yeni işlemler yapmak zorunda kaldık ve bu devam eden bir yatırım olacak" dedi.
 
teknolojioku
656594
Bu haberler ilginizi çekebilir