Android'de Şantaj Tuzağına Dikkat Edin!

Zscaler güvenlik firmasına göre Android kullanıcıları fidye şantajı ile karşı karşıya kalabilir! Bu şantaj tuzağına düşmemek için yaomanız gerekenler haberimizde...
08 Eylül 2015 19:41
Androidde Şantaj Tuzağına Dikkat Edin!
Android, üst seviyede güvenlik sunabilmek için güncellemeler ile tüm açıkları kapatmaya çalışsa da Google Play’e yüklenen uygulamalar bazen denetimin sıkı olmamasından dolayı kullanıcıların başını belaya sokabiliyor. Tabii Android’de tek tehlike denetimi yapılmamış uygulamalar da değil. Modifiye edilmiş APK. dosyaları da cihazlara malware bulaştırabiliyor.
 
Amerikan menşeli Zscaler firması Android kullanıcılarının yeni bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Android’e yüklenen yetişkin içerikli uygulamaların bazıları sizden fidye talep edebiliyor. Bu tarz uygulamalar telefonun ön kamerasına erişim izni istiyor ve farkında olmadan sizin fotoğrafınızı çekiyor. Daha sonra hackerlar bu fotoğrafları farklı mecralarda yayınlanmaması için sizden fidye isteyebiliyor.
 
Android fidye olayı ile karşı karşıya kalan kullanıcılardan PayPal üzerinden 24 saat içerisinde 20 ile 500 dolar arasında bir miktar ücret ödenmesi isteniyor. Eğer ücreti ödemediğiniz takdirde ön kamera ile çekilen fotoğraflarınızın yayınlanması ile karşı karşıya kalabileceğiniz belirtiliyor.
 
 
 
Adult Player uygulamasına dikkat!
 
Zscaler’ın raporuna göre Adult Player isimli uygulama bu tarz malware içeriyor ve kullanıcılardan fidye istiyor. Eğer bu tarz durumlara düşmemek istiyorsanız, Google Play’den hariç kaynaklardan modifiye edilmiş APK dosyalarını yüklemeyin.
 
shifdelete
933363
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama