Android Wear'a WiFi Geliyor

Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği Android sürümü olan Android Wear'a WiFi geliyor. Önümüzdeki ay gelecek olan güncelleme ile cihazlara WiFi özelliği de gelmiş olacak.
12 Mart 2015 17:36
Android Weara WiFi Geliyor
Akıllı saat arenası, Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Apple Watch ile beraber hareketlendi. Henüz genel olarak tüm akıllı saatlerin olgunlaşmadığını söylersek yanılmış olmayız.
 
 
Akıllı saatler için olgunlaşma dönemi sancılı geçiyor
 
Çok büyük işlemler yapmayan bu saatlerin çoğu, fiyatlarına göre şık değil ayrıca pil süreleri de 1 - 2 gün seviyesinde yani az. Telefon şarj etme derdinin yanında bir de akıllı saat şarjı devreye giriyor.
 
Android Wear'a büyük bir güncelleme gelecek
 
Google'ın yaklaşık bir senedir hayatımızda olan akıllı saatler için geliştirilen Android sürümü Android Wear'a yeni bir güncelleme geliyor. Bu güncellemeyle beraber WiFi, Android Wear saatlerde kullanılabilecek.
 
Güncelleme sonrası sadece Bluetooth ile yetinmeyecek olan bağlantı seçeneklerine WiFi Direct özelliği ekleniyor. Akıllı telefona ya da hotspot cihazlarına WiFi üzerinden bağlanabilecek akıllı saatler, ayrıca doğrudan WiFi modem kaynaklarına da bağlanıp, başka bir akıllı cihaza gerek duymadan internete erişebilecekler. 
 
Pek çok Android Wear cihazında donanımsal olarak bulunan bu özellikler, yazılımsal olarak da artık kullanılabilecek.
 
Güncelleme arayüzsel değişiklikler de sunacak
 
Ayrıca güncelleme sonrası Google Now optimizasyonları ve bildirimleri jestlerle kontrol edebilme gibi yeteneklerin Android Wear'a eklenmesi bekleniyor.
 
Bakalım Google, büyük rakibi Apple'ın saat hamlesine nasıl bir güncellemeyle yanıt verecek? Merakla bekliyoruz.
shiftdelete
85654
Bu haberler ilginizi çekebilir